Tipy a triky

Podnebie v skleníku - 4 tipy

Podnebie v skleníku - 4 tipyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aby sa rastlinám darilo, je dôležité, aby ste v skleníku vždy udržiavali dobré podnebie. Prečítajte si, ako vytvoriť dobré podnebie.

Zabezpečte dobré vetranie

Skleník zaisťuje dlhodobú, mimoriadne výnosnú úrodu ovocia a zeleniny. Ale tiež pre nádherné pestovanie kvetín a rastlín rastlín. Okrem toho skleník slúži ako zimovisko pre exotické rastliny, ktoré v chladných dňoch nemôžu zostať vonku v našich klimatických zónach. Prečo musíte zabezpečiť, aby klíma v skleníku bola vždy optimálne prispôsobená prevládajúcim poveternostným podmienkam vonku. Nasledujúce tipy vám ukážu, ako to dosiahnuť.

Podnebie v skleníku - 4 tipy

Tip 1 - vykurovací systém
Ak sa rastliny pestujú vo vašom skleníku alebo nové rastliny pestujete veľmi skoro v roku, potom by mal mať váš skleník určite monitor mrazu (k dispozícii tu), alebo ešte lepšie, integrovaný vykurovací systém. V ideálnom prípade by špeciálne skleníkové ohrievače mali byť automaticky nastaviteľné pomocou termostatu, napr. Cirkulačné vykurovacie systémy pre skleníky, pomocou ktorých je možné v skleníku dosiahnuť jednotné teploty.

Ropné ohrievače, ktoré šíria nerovnomerné teplo v skleníku, sú menej vhodné. Hoci sa často ponúkajú ako vykurovací systém pre skleníky.

Tip 2 - zatienenie
Tienenie skleníka je nevyhnutne potrebné, najmä pri intenzívnom slnečnom svetle, aby rastliny vo vnútri neboli horieť, Na to sú vhodné rolety a / alebo rolety, ktoré je možné pripevniť zvnútra alebo zvonka pomocou špeciálnych montážnych systémov. Na zatienenie pozdĺž strešných plôch je však možné rozvinúť tiež rafie alebo plastové rohože alebo záhradné rúno.

Tip 3 - vetranie
Rastliny by nikdy nemali byť vystavené priamemu prievanu. V skleníku by však vždy malo prevládať príjemné vnútorné prostredie. Preto by ste mali inštalovať veľké, široko otvárateľné dvere - v prípade veľkých skleníkov aj dva dvere na oboch koncoch.

Ešte lepšie je, ak do skleníka integrujete aj okná alebo svetlíky, ktoré môžete ľahko umiestniť do nakloneného stavu. Alternatívne môžete do jednej z vonkajších stien (najlepšie vo výške štítu) nainštalovať špeciálny ventilátor na skleníky (k dispozícii tu).

Tip 4 - vlhkosť
Automatický zavlažovací systém v skleníku zvyčajne zaisťuje vysokú vlhkosť vzduchu, ktorú veľká časť rastlín jednoznačne preferuje. Okrem toho prívod vody do skleníka uľahčuje zavlažovanie rastlín.