Záhradné tipy

Teichnebler - tipy na nákup a výstavbu

Teichnebler - tipy na nákup a výstavbu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rybná hmla vytvára v záhrade veľmi atmosférickú atmosféru. Prečítajte si, čo by ste mali zvážiť pri kúpe takéhoto rozprašovača a ako je nainštalovaný.

Rybníkové hmly vytvárajú atmosféru atmosféry

Kúpiť rybník hmla

V kombinácii s osvetlením záhradného jazierka vytvára hmla okolo jazierka skvelú atmosféru. Zamlžovač záhradných jazierok si zvlášť dobre osvojuje večer a v noci.

V súčasnosti sa tieto zdroje často ponúkajú aj so zdrojmi svetla LED v zelenej, červenej a modrej farbe vrátane snímača súmraku. To umožňuje vytvorenie veľmi rozmanitého prostredia záhrady.

»Tu kúpte jazierkovú hmlu

Tip:
V špecializovanom obchode sa rybníky do hmly teraz ponúkajú aj vo forme kompletných súprav vrátane bezpečnostného transformátora. Pri kúpe by ste sa však mali uistiť, že toto základné vybavenie môžete kedykoľvek rozšíriť.

Základy:

Je nesmierne dôležité, aby ste sa ubezpečili, že vodné fontány alebo fontány v záhradnom jazierku sa nezrážajú priamo s hmlami. Okrem toho sú hmlové body kompatibilné s príslušnými vodnými fontánami.

Hneď ako sa očakávajú prvé teploty mrazu, musíte tiež odmontovať systém jazierkovej hmly. Potom vyčistite a prezrite na suchom mieste.

Inštalácia jazierkovej hmly

V zásade platí pravidlo pre väčšinu súprav hmly rybníka: čím viac sú inštalované v strede záhradného jazierka (napr. Na umelých ostrovoch alebo polostrovoch), tým rovnomernejšia je hmla na povrchu rybníka. Tu je malý podrobný návod, ako správne nainštalovať hmlu rybníka.

Krok 1:
Najskôr musíte nainštalovať hmlový transformátor do sucha. Inými slovami, zapojte ho do externej zásuvky tak, aby bola chránená pred počasím.

Krok 2:
Potom musíte prepojené káble hmly priviesť priamo do záhradného jazierka - napr. kopať tesne pod zemský povrch.

Krok 3:
Potom môžete efektívne umiestniť jednotlivé hmlové škvrny okolo rybníka.

Uprostred záhradného rybníka môžete dokonca umiestniť vysoko kvalitnú rybnú hmlu ako druh plávajúceho ostrova.

Prevádzka rybnej hmly

Pomocou záhradného kresla môžete ovládať moderné zahmlievače pre jazierko pomocou diaľkového ovládača. Týmto spôsobom môže byť hmlovina trvalo pripojená k napájaciemu zdroju, pretože hmlový systém je možné kedykoľvek zapnúť a vypnúť pomocou diaľkového ovládača.