Sadenice

Nákup záhradnej pôdy - 5 tipov

Nákup záhradnej pôdy - 5 tipov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záhradná pôda nie je iba záhradná pôda. Preto by sme vám chceli dať niekoľko tipov, ktoré by ste mali zvážiť pri nákupe záhradnej pôdy.

Záhradná pôda nie je iba záhradná pôda

Tu je malý tip vopred: V ideálnom prípade vždy majte kávu v záhrade. To podporuje rast rastlín, pretože sú zásobované dusíkom.

Tip 1 - humus
Humus sa všeobecne považuje za naj výživnejšiu záhradnú pôdu. Pred vložením rastlín do záhrady by ste preto mali naplniť svoju záhradu vrstvou humusu 20 až 30 centimetrov. Humus je k dispozícii v obchodoch na stavebné práce alebo zemné práce, ako takzvaný výkop, extrémne lacný. Mali by ste však hádzať humus cez kamenné sito, aby ste skutočne čistú pôdu distribuovali iba v záhrade. Ako alternatíva k tomu je na trhu k dispozícii aj skutočná humusová záhradná pôda.

Lesná zemina je mimochodom považovaná za optimálneho dodávateľa humusu a zodpovedný lesný úrad ju často ponúka po vyčistení.

Tip 2 - konvenčná záhradná pôda
Bežná záhradná pôda (napríklad na plnenie záhradných postelí) je v záhradníckych obchodoch dostupná v rôznych kombináciách. Rozlišuje sa predovšetkým medzi:

„Rastlinná pôda - Vhodné na všeobecné použitie. Obsah ílu je v rastlinnej pôde často vyšší.

"Zalévať pôdu - Zmiešaný substrát bohatý na humus pre kvetinové zľavy.

„Cintorínska zem - čisto opticky tmavšie, pretože má vyšší obsah čiernej rašeliny.

Podľa toho, ktorú zmes záhradnej pôdy vyberiete, musíte pridať vápno, hnojivo, rašelinu atď. Vždy si však pozorne prečítajte príslušné pokyny na balenie. Mimochodom, rastlinné zmesi sa niekedy ponúkajú aj v záhradnom obchode, napr. Rhododendron krajiny.

»Náš tip: Bezplatný humus a zem na eBay!
V internetovom aukčnom dome eBay môžete získať humus, záhradnú pôdu alebo kompost za veľmi málo peňazí. Často dokonca zadarmo! Zobraziť poskytovateľa tu ...

Tip 3 - semená pôdy
Čistá, pokiaľ je to možné, kultivačná pôda bez klíčkov sa používa vždy, keď sa v záhrade vysádzajú čerstvé semená alebo keď sa tam majú používať nové odrezky rastlín. Výhodou rastúcej pôdy je to, že zvyčajne obsahuje zložky z vulkanickej horniny skladujúcej vodu. Okrem toho je to ešte viac uvoľnená, pokiaľ ide o kvalitný produkt.

Tip 4 - kompost
Hnijúci záhradný odpad sa môže použiť na regeneráciu novej pôdy, ktorá má tiež veľmi vysoký obsah hnojív. Takže môžete kompost vyrábať vo vlastnej záhrade po celý rok. Musíte iba vytvoriť kompostovú hromadu.

V najširšom zmysle zahŕňa kompost aj živočíšny hnoj, ktorý môžete v záhrade spracovať okrem iného z kráv, ošípaných a koní. Nikdy by ste však nemali šíriť čerstvý živočíšny hnoj.

Ak si neželáte vytvoriť svoj vlastný kompost, môžete si ho kúpiť aj na tzv. Skládkach zeleného odpadu. Tu sa často ponúka veľmi lacno.

Tip 5 - piesok
Pridaním piesku môžete trvalo zlepšiť zvlášť ťažké záhradné pôdy (napr. Ílové pôdy). Najlepšie je vždy pridať do piesku nejaké drevené uhlie. Drevené uhlie zabraňuje mnohým hubovým chorobám. Prípadne môžete použiť aj popol z palivového dreva.