Starostlivosť

Presádzanie stromu - 11 dôležitých tipov

Presádzanie stromu - 11 dôležitých tipov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ako sa hovorí: Nestaráš starý strom! Ale s našimi tipmi a trochou vytrvalosti by presádzanie stromu nemalo byť problémom.

Malé stromy sa ľahko transplantujú

Tip 1:
Menšie stromy môžete ľahko presúvať pomocou rýča. V prípade veľmi veľkých stromov by ste však vždy mali vyhľadať pomoc špecializovanej spoločnosti s vhodným vybavením.

Tip 2:
Vo väčšom okruhu okolo stromu musíte najprv pichnúť korene, aby ste mohli strom neskôr zdvihnúť zo zeme.

Polomer samozrejme závisí od veľkosti stromu. Koruna stromu je údaj o veľkosti. Polomer by mal byť zhruba rovnako veľký.

Tip 3:
Ideálny čas na zakorenenie je koncom leta - od augusta do septembra, v závislosti od počasia.

Tip 4:
Musíte vyplniť priekopy, ktoré sa vytvárajú pri zakorenení (v závislosti od veľkosti stromu, šírka sa líši) kompostom a po dlhú dobu ho silne napojte. V dôsledku toho sa čoskoro znovu vytvoria nové jemné korene, ktoré strom v novom umiestnení naliehavo potrebuje prežiť.

Tip 5:
Týmto spôsobom musíte strom udržiavať asi rok. V horúcich letných dňoch môžete pomocou koreňovej mulče pomôcť udržať vlhkosť v koreňovej oblasti. Jednoducho vylejte kôru do jamy a niekoľkokrát ju zalejte.

Tip 6:
V nasledujúce neskoro leto môžete strom transplantovať. Aby mohli vetvy počas prepravy neskôr utrpieť menšie škody, mali by ste ich vždy pred premiestnením spojiť.

Tip 7:
Teraz musíte kopať veľkú výsadbovú dieru okolo stromu. Výkop by mal byť o niečo väčší ako pri zakorenení. Pri vykopávaní buďte veľmi opatrní, pretože to je jediný spôsob, ako zabrániť poškodeniu toľkých jemných koreňov.

Tip 8:
Veľkosť výsadbového otvoru je teraz rozhodujúca pre nové umiestnenie. Ak chcete strom presunúť, musí mať nová diera rovnakú veľkosť. Potom vložte koreňovú guľu a vyplňte otvor pre pestovanie kompostom. Ľahko kompaktný a riadne nalejte.

Počas niekoľkých nasledujúcich dní a týždňov budete musieť pravidelne a dôkladne zavlažovať čerstvo vysadený strom.

Tip 9:
Najlepšie je urobiť hromadu príspevkov okolo stromu. Teraz môžete k tejto stabilizácii viackrát priložiť strom, aby sa mohol pokojne zakoreniť. Na upevnenie sú vhodné prírodné laná.

Tip 10:
Ak transplantujete strom na nové miesto, ktoré má úplne inú pôdu (pôdu), mali by ste okolo koreňovej gule nahromadiť zmes starej a novej pôdy.

Tip 11:
Ploché korene obyčajne rastú ľahšie ako hlboké korene. Prečo je potrebné hlboko zakorenené rastliny počas fázy rastu neustále sledovať. Iba tak môžete rýchlo reagovať na problémy s rastom - v prípade potreby sa obráťte aj na špecializovanú spoločnosť.Komentáre:

 1. Roddric

  Podľa mňa sa mýliš. Navrhujem diskutovať. Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.

 2. Jasmin

  Som konečný, ospravedlňujem sa, ale je to úplne iné a nie to, že to potrebujem.

 3. Tauzilkree

  Je to len podmienené, nič viac

 4. Hume

  I apologize for interfering ... I am aware of this situation. Napíšte sem alebo v PM.Napíšte správu