Nápady a inšpirácia

Rezané stromy - takto sa to robí

Rezané stromy - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Akonáhle sa zima opäť vyjasní, mali by ste stromy porezať. Prečítajte si, kedy by ste to mali urobiť a čo musíte zvážiť.

Vždy na jar porezajte stromy

Stromy (predovšetkým ovocné stromy, kríky bobúľ, kvetinové kríky a ruže) by sa mali vždy na jar orezávať. Výhodou jarného prerezávania je zrejmé, že tvar dreva bez listov je oveľa lepšie rozpoznateľný alebo že drevo bez listov sa dá ľahšie tvarovať.

výhody
„Kríky sa zmenšujú
„Staré drevo je odstránené
„Podporuje sa vývoj ovocia a sila kvetov
„Je zaručený stabilný a predovšetkým zdravší rast

Kedy by ste mali rezať stromy?
Najlepší čas na prerezávanie je v období letných kvetov od februára do marca, t. J. Pred pučaním. Neskoré blooméry môžete prerezávať ihneď po mrazivých dňoch. Koncom jesene môžete samozrejme znížiť niektoré druhy drevín a živých plotov.

"Tip: Pri rezaní sa uistite, že sa vyskytujú najnižšie možné teploty mrazu. V ideálnom prípade by ste mali znížiť iba pri zvýšených teplotách.

Na kosenie by ste mali používať vhodné nástroje, aby stromy nemuseli akceptovať viac rezov, ako je potrebné. Pred tým by ste mali tiež znova brúsiť tupú pílku alebo rezacie nožnice.

Auslichtungsschnitt
Slnko môže vďaka čistiacemu rezu opäť žiariť cez vrcholky stromov. To má výhodu v tom, že najmä ovocie na ovocných stromoch získavajú viac slnečného žiarenia a dozrievajú vkusnejšie. Okrem toho bude rozumné prerezávanie listov v nasledujúcom období omnoho lepšie vysušiť, čo znamená, že v lese sa menej pravdepodobne tvoria plesňové choroby.

"Tip: Rozhrania s prostriedkami na uzatváranie rán (dostupné tu) môžete uzavrieť alebo ošetriť od špecializovaných predajcov. Takéto látky sú ideálne pre dlhotrvajúce mrazové dni.

Odstráňte konáre
V zásade by ste počas jarného prerezávania mali najprv dôkladne odstrániť všetky mŕtve vetvy z dreva. To isté platí pre vetvy visiace príliš nízko, ako aj vetvy, ktoré boli otvorené a ktoré rastú príliš blízko seba alebo sa prekrývajú.

"Tip: Vždy odrežte otvorené vetvy, pretože rýchlo priťahujú choroby!