Záhradné tipy

Údržba kosačky na trávu - 6 tipov

Údržba kosačky na trávu - 6 tipov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak nechcete hádzať nákupné náklady na kosačku z okna, musíte sa o kosačku pravidelne starať. A takto to funguje!
Dôkladné čistenie je povinné! - Trávnik je kosený, práca je hotová, končí deň! Bohužiaľ to nie je také jednoduché, ak chcete mať zo svojej kosačky na dlhšiu dobu niečo. V najlepšom prípade sa kosačka, bez ohľadu na to, či ide o elektrický alebo benzínový variant, vyčistí po každej činnosti kosenia. Je pochopiteľné, že často neexistuje voľný čas. Na údržbu kosačky by ste však mali nastaviť pravidelné stretnutia. Najmä na konci sezóny, t. J. Koncom jesene, musí byť kosačka podrobená dôkladnej údržbe a starostlivosti.

Tip 1 - základné čistenie

Ak odošlete svoju kosačku na zimné prázdniny nevyčistenú, hrozí riziko, že budúca jar bude puzdro aj nôž úplne zhrdzavené. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je naklopiť kosačku na jej stranu. Varovanie: vždy na strane odvrátenej od vzduchového filtra, aby nemohol unikať žiadny benzín. Teraz odstráňte všetky zvyšky trávy a hrubé nečistoty pomocou kefy. Potom puzdro okolo nožov očistite navlhčenou tkaninou. Môžete lapač trávy vyradiť, zvyšnú trávu jednoducho opláchnite záhradnou hadicou.

Instructions Pokyny krok za krokom: Vyčistite kosačku na trávu

Ovládanie 2 - nožom

Po prvé, nože, ktoré nie sú zaostrené, už nekosia dobre, a po druhé, môžu byť tiež zdrojom nehôd. V takom prípade nechte nôž naostriť odborníkom (odborný predajca). Ak to už nie je možné, musia sa nože vymeniť.

Tip 3 - odstránenie hrdze a domazanie

Najmä po zime, ale aj tu a tam musí byť kosačka skontrolovaná na hrdzu. Postihnuté miesta musia byť zbavené hrdze. Za týmto účelom zoberte drôtenú kefu alebo brúsny papier a doslova otrite hrdzu. Akonáhle sa tak stane, môžu byť postihnuté oblasti natreté. To nie je len vizuálne krajšie, ale aj maľba chráni pred novou hrdzou. Pravidelné mazanie ložísk môže zabrániť vniknutiu vody a výslednej korózii, preto pri údržbe kosačky na trávu nezabudnite na tento krok.

Tip 4 - Vyprázdnite nádrž a skontrolujte hladinu oleja

Tip na údržbu kosačky na trávu: Skontrolujte hladinu oleja - Kosačka na trávu zostáva počas zimných mesiacov nepoužitá, preto je dôležité nádrž čo najviac vyprázdniť, inak hrozí nebezpečenstvo požiaru. Najekologickejšou metódou je tankovanie paliva pred posledným kosením, aby ste úplne vyčerpali benzín, ktorý obsahuje. Hladinu oleja je potrebné skontrolovať, aby sa predišlo problémom so začiatkom nasledujúcej sezóny. Chýba olej. rozpoznateľné podľa označenia olejovej tyčinky, doplňte ju podľa pokynov výrobcu.

Tip 5 - Kontrola vzduchového filtra

Vzduchový filter nie je na prvý pohľad viditeľný, nie je dôvod na jeho zanedbanie. Ak je vzduchový filter znečistený, kosačka na trávu spotrebuje viac benzínu a rýchlejšie sa opotrebuje. Mierne znečistenie sa môže vyradiť, ale silne znečistený filter sa musí vymeniť.

Tip 6 - skladovanie

Aby ste sa uistili, že kosačka nie je vystavená prachu alebo vlhkosti, mala by mať k dispozícii suchý prístrešok (prístrešok na náradie, suterén). V ideálnom prípade je toto miesto tiež chránené pred mrazom. Na zakrytie zoberte pokrývku alebo komerčne dostupné kryty kosačky na trávu.