Záhradné tipy

Včely na záhrade - 4 tipy, ako ich prilákať

Včely na záhrade - 4 tipy, ako ich prilákať


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak nemáte to šťastie, že by ste našli včely v záhrade sami, mali by ste ich prilákať. Vyskúšajte naše tipy.

Včely patria do každej záhrady

Žiadne včely, žiadna úroda ovocia

Ak na záhrade nie sú žiadne včely, znamená to, že úroda ovocia na jeseň je do značnej miery zrušená. Preto je veľmi užitočné nalákať užitočných pomocníkov do záhrady! Zároveň je skutočne čas chrániť prirodzené prostredie včiel, pretože populácie divých včiel v posledných rokoch dramaticky poklesli. Čo zasa predstavuje hrozbu pre celý náš ekosystém.

Na základe týchto skutočností sme tu pripravili niekoľko tipov, ako môžete nalákať malých pomocníkov do záhrady a chrániť tak svoju úrodu ovocia a prirodzené prostredie včiel.

Včely na záhrade - 4 tipy, ako ich prilákať

Tip 1 - ponuka jedla
Najlepším spôsobom je určite vysadiť vhodné kŕmne rastliny pre včely, ale aj pre užitočné osy a čmeliaky na záhrade. Mali by ste ich ponúkať od jari do jesene, ak je to možné.

Na túto špeciálnu kultiváciu sa odporúčajú riasy, pór z plesní, skoré a neskoré kvitnutia sedmokrásky, zvončeky, tymián, oregano, rozchodníky, chrpy, sléz, brečtan, ruže a podobné.

Tip 2 - postavte včelí hotel
Už na základnej škole sa naše deti učia jednoduchú výstavbu takzvaného včelieho hotela, ktorý sa dá zavesiť na záhrade. Najmä preto, že menšie verzie zaberajú veľmi málo miesta, pretože môžu byť vyrobené iba z hrubého plátku stromu.

Jednoducho vyrežte dieru v strede plátky stromu a vložte zlomenú tehlu v tvare plástu. Potom všade okolo vyplňte rôzne trávy a slamu a dekoratívny hotel zaveste, ak je to možné, na chránené miesto.

Väčší dobre udržiavaný hotel pre včely potom môže slúžiť hmyzu ako zimná štvrť.

Tip 3 - použite atraktanty
V špecializovanom obchode sú teraz k dispozícii aj hotové atraktanty, pomocou ktorých sa do záhrady dajú veľmi ľahko nalákať divé včely. Suchá zmes sa zvyčajne musí zmiešať s trochou vody pred ňou, napr. sa šíri na listy rastlín. Atraktant (je k dispozícii tu) môžete tiež naplniť do malej misky a umiestniť priamo pred hotel včiel.

Tip 4 - Vyvarujte sa insekticídom
Samozrejme, ak chcete prilákať včely a čmeliaky, musíte sa v záhradke úplne vyhnúť použitiu insekticídov. Najmä preto, že insekticídy môžu spôsobiť veľké škody včelám, ale aj iným zvieratám.