Výzdoba

Boj s húsenicami napínajúcimi húsenice - 3 tipy

Boj s húsenicami napínajúcimi húsenice - 3 tipy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak sa listy ovocných stromov konzumujú na jar, na vine sú väčšinou húsenice mrazy. Tu sú 3 tipy, ako môžete bojovať proti húsenici húsenice.

Nemrznúce húsenice poškodzujú ovocné stromy

Nemrznúce húsenice poškodzujú ovocné stromy

V záhrade je to predovšetkým malý mráz, ktorý sa väčšinou nachádza na ovocných stromoch, bobuľovinách a listnatých stromoch.

Preto je vhodné prijať preventívne opatrenia, najmä na jar, na včasné potlačenie tohto škodcu.

Mimochodom, napadnutie rastlín je možné pozorovať otvormi v čerstvých jarných listoch alebo čiastočne až úplným plešatým krmivom.

V zime kladú vajíčka vajíčka proti mrazu

V zásade by ste mali vedieť, že malá mraznička sa obvykle nachádza v zime sotva viditeľnými červenými vajíčkami blízko kvetných pukov. Akonáhle sa púčiky roztvoria, relatívne nenápadné húsenice sa vyliahnu a okamžite napadnú kvety vo veľkom počte a neskôr aj mladé plody. To znamená, že jesenná úroda je veľmi malá. V prípade zamorenia musíte často očakávať úplné zlyhanie.

Hlavne preto, že húsenice sa v júni opäť kučia a v októbri sa vyliahnu čerstvé mory. Cyklus potom začne znova.

Boj s húsenicami napínajúcimi húsenice - 3 tipy

Tip 1:
V záhrade je možné bojovať proti malému stromu mrazu rôznymi spôsobmi. Samozrejme tiež prirodzeným spôsobom, napríklad prilákaním veľkého kozla vo vašej vlastnej záhrade, napr. nastavením hniezdnych polí. Kurčatá vo voľnom výbehu môžete chovať v blízkosti ovocných stromov.

Tip 2:
Ďalšou možnosťou je, že v lete (približne od septembra do konca októbra) nanášate okolo ovocných stromov najintenzívnejšie lepiace krúžky, na ktoré sa prilepia samice bezletých malých predpínačov námrazy a sú zachytené na ceste k znáške vajíčok.

Takéto lepiace krúžky sú napr. Je k dispozícii v špecializovaných predajniach a mal by strom zakrývať v čo možno najrovnejšej polohe - kôru prípadne opatrne odstrániť. To má tú výhodu, že samice nemajú žiadne šrafovacie príležitosti.

»Tu si objednajte lepiace krúžky

Podrobné pokyny na použitie takýchto lepiacich krúžkov nájdete tu: Bojové predpínače proti mrazu bojujte s lepiacimi krúžkami.

Tip 3:
Odborný obchod má tiež špeciálny pesticíd pripravený na postrek na rastliny skoro na jar. To potom zabráni vyliahnutiu húseníc.

Najlepšie je vyhľadať radu od špecializovaného predajcu. Toto je jediný spôsob, ako sa ubezpečiť, že bojujete s húsenicami s napätím proti mrazu so správnym pesticídom.