Sadenice

Lieskové orechy - pestovanie a starostlivosť

Lieskové orechy - pestovanie a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Lieskové orechy z vlastnej záhrady stále najlepšie chutia. Aby váš lískový strom obsahoval aj veľa orechov, tu sú naše tipy na pestovanie a starostlivosť o strom.

Ošetrenie lieskových orechov je veľmi ľahké

Ošetrenie lieskových orechov je veľmi ľahké

Pôvodný lieskový strom je v našich záhradách veľmi bežný. Koniec koncov, je veľmi ľahké ho udržiavať, robustné, mrazuvzdorné a často na jeseň prináša veľmi príjemný zber orechov.

Tip:
Lieskové oriešky majú veľmi vysokú výživovú hodnotu vo forme tuku a bielkovín. Rovnako ako väčšina orechov známych tu, sú veľmi zdravé.

Z dôvodu vysokej výživovej hodnoty je lieskový orech obzvlášť dôležitý ako dodávateľ potravín pre rôzne domáce zvieratá (napríklad veveričky, myši, vtáky atď.).

Výber lokality

Pri výbere miesta by ste si mali uvedomiť, že lieskové orechy môžu ľahko dosiahnuť výšku a šírku až 6 metrov a viac, preto by ste im mali prideliť dostatok priestoru.

Lískový orech miluje penumbru. Môžete tiež použiť lieskové orechy v miernom odtieni.

Doba výsadby

Výsadbový čas tohto stromu je v podstate jeseň. Voľná ​​podlaha priepustná pre vodu je ideálna.

Tip:
Bezprostredne pred výsadbou by ste mali korene krátko ponoriť do tekutého hnojiva, aby sa sadenice korene rýchlejšie a lepšie v novom prostredí. Prípadne jednoducho pridajte hrsť hoblín do rohov.

Mimochodom, rozhodli sme sa použiť lieskový strom „Wunder aus Bollweiler“. Už sme si mohli užiť jeho orechy s priateľmi. Skvelé! ; -)

Starostlivosť o lieskové orechy

»Znížte
Lískový orech už kvitne v marci, čo z neho robí jeden z prvých kvetov roka. Preto ju musíte prerezať ihneď po zbere koncom leta / jesene.

Tip:
Hlavne divoké výhonky, ktoré rastú, by mali byť vyrezané na základni, aby nepoškodili ušľachtilé výhonky.

Samozrejme, že rez môže byť urobený znova na jar, bezprostredne po odkvitnutí. Ale potom musíte očakávať, že úroda orechov bude nižšia.

»Zalejte strom lieskových orechov
Mali by ste sa tiež uistiť, že lieskové orechy sa musia zalievať, najmä počas fázy rastu v horúcich dňoch. Ale keď už je strom úplne vypestovaný, môžete to urobiť bez dodatočného zavlažovania v normálnych letných dňoch.

»Hnojte strom lieskových orechov
Počas pestovania v priebehu prvých rokov samozrejme môžete do rastlín zabudovať aj organické hnojivá (napríklad kompost).

»Bojujte proti škodcom
Jediným skutočným problémom lieskových orechov je chrobák rovnakého mena, ktorý možno rozpoznať malými otvormi v kostke.

Ak skočíte po skočici do jadra a už v nej nie je žiadne jadro, je to tak preto, že ju už zjedol chrobák lieskových orechov (tiež nazývaný borák lieskových orechov). Okrem toho stále ukladá svoje larvy v kocke.

Proti tomuto úhynu môžete bojovať opatrnou likvidáciou postihnutých orechov. Dokonca aj všetky orechy, ktoré sú už na zemi okolo stromu, by sa mali spojiť a zlikvidovať.Komentáre:

 1. Mircea

  In my opinion, you are wrong. Som si istý. I can prove it. Email me at PM, we will talk.

 2. Araramar

  really very high!

 3. Rawley

  Autor, ste náhodou z Moskvy?

 4. Megal

  Ospravedlňujem sa, ale myslím si, že sa mýlite. Zadajte, budeme diskutovať. Napíš mi v PM, povieme.

 5. Voodoogore

  I can suggest to go to the site, with a huge number of articles on the topic that interests you.Napíšte správu