Nápady a inšpirácia

Výsadba Woodruff - mali by ste na vedomie, že


Máte radi punč Woodruff? Potom to urobte sami aj v budúcnosti. Na záhrade musíte iba zasadiť dreviny. Prečítajte si, čo by ste mali zvážiť.

Woodruff vonia úžasne

Waldmeister poznáme predovšetkým ako nápojovú prísadu a ako typ želé. Nemusíte ani kupovať tieto veci!

Ak zasadíte príjemnú vôňu, jemne vyzerajúcu rastlinu v tienistej časti bylinkovej záhrady, môžete si tiež ľahko pripraviť želé alebo punč s príchuťou Woodruff sami. Teraz vám povieme, čo musíte vziať do úvahy pri výsadbe a starostlivosti o woodruffa.

Rastlinné dreviny

»Miesto:
Woodruff preferuje čiastočne tienisté až tienisté miesto, najlepšie pod listnatými stromami, s vápencovou pôdou, ako je to možné. Keďže v priebehu rokov prales zarastal, je tiež veľmi vhodný ako kvitnúca pôdna pokrývka v tieni vašej záhrady.

»Podlahová plocha:
Pretože - ako už názov napovedá - je drevina prevažne v prírode príroda v lese, výhodou je aj vlhká a vždy vlhká pôda - táto musí byť napojená, keď je suchá.

"Výsev:
Woodruff musíte zasiať na jeseň, aby kvitol prvýkrát na jar. Prípadne si môžete v záhrade kúpiť jednoročné alebo viacročné rastliny v črepníkoch.

Z lesnej škôlky Horstmann sme vybrali „skutočné drevo“. Vysadili sme 25 rastlín priamo pod javorom na tmavej strane našej garáže. Rastie veľmi dobre a už si našiel cestu do kuchyne. ; -)

Udržujte woodruff

"Harvest:
Woodruff vyvíja svoje prvé jemné biele kvety od konca apríla. Jeho hlavný rozkvet je však od mája do júna. Počas tejto doby môžete tiež zberať bylinu Woodruff (vždy tesne pred kvitnutím). Tu by ste však mali vedieť, že úrodu môžete zbierať až od druhého roku.

»Ďalšie spracovanie:
Po zbere môžete bylinu vysušiť v tieni (uschne na slnku) a potom ju ďalej spracovať - ​​napr. ako čaj. Na druhej strane je čerstvá drevina ideálna ako príchuť v malom množstve, napr. v šalátoch alebo ovocných šalátoch, na koláčoch, nápojoch, zákuskoch atď.

Sušené sviečky možno tiež prišiť na voňavé vankúše. Tieto vankúše potom môžete vložiť do bielizne. Tam potom odvezú nepríjemné mory.

»Woodruff v zime:
V zimných mesiacoch by ste mali vždy zalesniť rastlinu ihličnanovou zeleňou. Ďalšou dobrou vecou je nahromadenie starých listov, ktoré sa môžu dobre hniť v zime a poskytnúť Woodruffovi dostatok živín.

»Nehnojte!
Nikdy by ste nemali oplodniť dreviny. Okrem toho by ste sa nemali hrabať v bezprostrednej blízkosti lesa. Pretože rastlina má veľmi mäkké, ploché korene, ktoré by sa mohli okamžite zničiť.