Ponúk

Boj proti bylinke sv. Jakuba - prezentované 3 možnosti


Jacobova bylina je veľmi jedovatá rastlina, ktorá nemá miesto v žiadnej záhrade. Takže tu sú 3 spôsoby, ako môžete bojovať proti jedovatej byline sv. Jakuba.

Jacobova bylina je veľmi jedovatá

Jedovatá bylina, ktorá je známa aj ako Jakobs-Greiskraut, je pre poľnohospodárov a chovateľov koní veľmi veľkým problémom, pretože môže spôsobiť veľké škody na kravách a koňoch (napr. Otrava pečene). Preto je veľmi dôležité intenzívne kontrolovať bylinu, aby ste chránili svoje zvieratá.

Vo všeobecnosti môžete bojovať proti čakanke biologickým, mechanickým alebo chemickým spôsobom. V závislosti od toho, aké rozšírené to bolo, mali by ste zvoliť ideálny spôsob kontroly a bojovať proti jedovatej rastline.

Možnosť 1 - biologická kontrola

Čeľade sladký poskytuje potravu veľkému množstvu hmyzu, preto by ste mali najprv vyskúšať biologickú kontrolu.

Biologická kontrola by potom mala byť taká, aby ste sa pokúsili prilákať hmyz, ako sú chrobáky, mory alebo muchy. Je to však ťažká a predovšetkým pomerne zdĺhavá možnosť.

»Tip:
Kosenie však vôbec nepomáha, môže dokonca urobiť pravý opak. Zvlášť ak kosíte ragwort počas kvitnutia. Pretože to umožňuje rozširovanie semien ešte ďalej.

Možnosť 2 - mechanické ovládanie

Mechanická kontrola byliny sv. Jakuba by preto bola jednoduchšia. Pri tomto variante musíte vypestovať rastlinu a jej korene pomocou vykopávacej vidlice alebo frézy na burinu a zlikvidujte ich v dobre utesnenom domovom odpade. Bylinu môžete tiež spáliť priamo. S týmto variantom vždy noste rukavice!

»Tip:
Túto prácu by ste mali robiť po silnom daždi, pretože to uľahčí odstránenie byliny sv. Jakuba.

Mechanická kontrola je obzvlášť účinná, ak je v záhrade iba niekoľko jedovatých rastlín.

»Tip:
Najlepšie je prerezať ragúzy pred kvitnutím (okolo mája), aby sa už ďalej nemohla šíriť. Po vyseknutí by ste potom mali vykonať každé 3 až 5 dní niekoľko kontrol!

Možnosť 3 - chemická kontrola

Ak biologická ani mechanická kontrola nemá požadovaný účinok, musíte zvážiť chemickú kontrolu pomocou glyfosátu.

V ideálnom prípade by sa tento typ kontroly mal vykonávať na jar, keď je rastlina stále v štádiu vývoja, a preto rýchlejšie zomrie.

»Tip:
Nepoužívajte glyfosát za nepretržitého dažďa, pri veľmi nízkych alebo extrémne vysokých teplotách - nízka účinnosť.

Hneď ako jedovaté rastliny uhynú, musíte ich tiež odstrániť priamo pomocou rukavíc priamo na mieste a potom ich zničiť.

Pozor!
Za použitie herbicídov zodpovedá iba vyškolený personál, napr. Záhradnícke spoločnosti, poľnohospodári atď., Preto musíte uviesť do prevádzky chemickú kontrolu byliny sv. Jakuba herbicídmi! (Regulácia Spray)