Výzdoba

Odstránenie ďateliny na trávniku - tipy a domáce opravné prostriedky

Odstránenie ďateliny na trávniku - tipy a domáce opravné prostriedky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak chcete ďatelinu z trávnika odstrániť, pretože ju preberie a posúva, musíte byť dôslední. Náš sprievodca tipmi na záhradu vysvetľuje, čo robiť.

Odstráňte ďatelina z trávnika pomocou týchto tipov Clover (trifolium) je skutočne populárna rastlina, pretože sa považuje za šarmu šťastia, najmä ak má štvorlístok štyri listy. Včely sa tiež tešia ďateline, pretože rastlina je jednou z ich hlavných potravín. Ďatelina škodí trávniku, pretože má viac sily ako trávniková rastlina a postupne ju posúva. To v konečnom dôsledku znamená, že na trávniku sa objavujú veľké plochy, ktoré sú úplne obsadené ďatelinou.

Hobby záhradníci to nechápu a chcú sa zbaviť ďateliny na trávniku čo najrýchlejšie a natrvalo. Ak sa cítite rovnako, skúste nižšie uvedené tipy na odstránenie ďateliny z trávnika.

obsah

 • 1 príčina ďateliny na trávniku
 • 2 Ktoré druhy ďateliny sú najbežnejšie?
  • 2.1 ďatelina biela (Trifolium repens)
  • 2.2 ďatelina (Oxalis)
  • 2.3 ďatelina lesného rohu (lotus)
 • 3 Tip 1: Jednoduchým domácim liekom vyberte ďatelinu z trávnika
 • 4 Tip 2: Posilnite trávnik pomocou žihľavy
 • 5 Tip 3: Bojujte ďatelina na trávniku krycou fóliou
 • 6 Tip 4: Vystrihnite ďatelinu na trávniku
 • 7 Tip 5: Clover odstráňte rozdrvením
 • 8 Tip 6: Menej kosenia trávnika - obmedzuje rast ďateliny
 • 9 Zabráňte ďatelinám na trávniku hnojením
 • 10 Ďatelina odstráňte bez chemikálií

Príčiny ďateliny na trávniku

Než začnete pracovať na odstránení ďateliny z trávnika, mali by ste poznať príčiny. Potom je ľahšie zacieľovať na burinu a predchádzať novým ďatelinám. Ďatelina na trávniku je takmer vždy známkou toho, že vášmu trávniku niečo chýba - záhradník hovorí aj o príznakoch nedostatku. Často je nedostatok dusíka, ktorý poškodzuje trávnik, ale nemôže poškodiť ďatelinu.

Ktoré druhy ďateliny sú najbežnejšie?

Ale ďatelina nie je to isté ako ďatelina, mali by ste to zvážiť skôr, ako začnete „bojovať“. V tejto krajine sú tri druhy ďateliny.

Ďatelina biela (Trifolium repens)

Biely ďatelina je tiež známa ako plazivý ďatelina Položte plachtu na oblasť ovplyvnenú ďatelinou, Je dôležité, aby tento krycí film nebol priehľadný. Týmto spôsobom je ďatelina zbavená slnečného žiarenia, ktoré potrebuje na rast a prichádza do kontaktu. Ak sa toto opatrenie zachová asi štyri týždne, ďateline dôjde dych a začne hniť. Nezabudnite odvážiť kryciu fóliu okolo okrajov - najlepším riešením je štrk alebo kamene. Príslušné rúno na burinu môžete získať v železiarstve na mieste alebo bezplatne od Amazonu

Kým korene trávnika neznášajú túto radikálnu metódu z dlhodobého hľadiska s dobrou konečnou starostlivosťou, ďatelina zmizne. Mimochodom, touto metódou môžu byť odstránené aj ďalšie buriny v trávniku.

Tip 4: Vystrihnite ďatelinu na trávniku

Odstráňte ďatelinu a iné buriny pomocou frézy na sušienky Ak je trávnik napadnutý ďatelinou, ručné kosenie je príliš únavné. Tu odporúčame jeden Použitie rozstrekovačov, „Nože“ ďatelinu prakticky vyrezávajú a bránia jej rastu. Nezáleží na trávniku, naopak, pôda je vetraná a poskytuje tak základ pre rovnomerne rastúci trávnik. Rozrežte celú trávnatú plochu - 1x pozdĺžne a 1x pozdĺžne!

Pozitívny vedľajší účinok: mach je tiež odstránený z trávnika, keď narezá.

Tip 6: Menej kosenia - obmedzte rast ďateliny

Ak sa vám ďatelina podarilo z trávnika odstrániť, je na programe prevencia. Aby sa na trávniku nerozširoval žiadny ďatelina, mal by sa trávnik pravidelne hnojiť. Hornmeal sa za to veľmi osvedčil. Jemne rozomleté ​​hobliny z rohov rýchlo prenikajú do pôdy a okamžite sa prejavia. Dusíkaté hnojivo je dobré pre trávnik, ale obsahuje bez fosfátu, ktorý je spoločne zodpovedný za rast ďateliny.

Odstráňte ďatelinu bez chemikálií

Jedno je však isté pre všetky typy odstraňovania lepidla: sú šetrné k životnému prostrediu a môžu sa používať aj v záhradách používaných deťmi bez použitia chemikálií.

Aktualizácia: Našiel sa zázračný liek na ďatelinu (Pozor, chémia!)
Teraz som našiel liek na ďatelinu, ktorá odo mňa získala cenu „Produkt roka“: Zabiják burín vrátane trávneho hnojiva od spoločnosti WOLF-Garten. Po iba týždni sa naše buriny (púpavy, ďateliny atď.) Výrazne znížili, zatiaľ čo trávnik je silnejší ako kedykoľvek predtým. Kúpil som ho tu bezplatne prostredníctvom Amazonu ...