Výzdoba

Starostlivosť o kokosovú dlaň - 3 tipy

Starostlivosť o kokosovú dlaň - 3 tipy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

S kokosovým stromom môže každý do domu priniesť ten istý pocit južného Pacifiku. Aby ste to udržali dlhý čas, tu sú 3 tipy, ako by ste sa mali starať o svoju kokosovú dlaň.

Kokosové palmy sú náročné

Kokosové palmy sú náročné

Relatívne robustná kokosová palma je určite jednou z najobľúbenejších odrôd palmy, ktoré pestujeme v našich obývacích izbách a zimných záhradách. Jedným z dôvodov je samozrejme nízka cena, za ktorú sa často ponúkajú kokosové palmy.

Aby sme optimálne tvarovali váš rast, zostavili sme pre vás niekoľko cenných rád pre starostlivosť, aby ste si užili dekoratívnu kokosovú dlaň po dlhú dobu.

Starostlivosť o kokosovú dlaň - 3 tipy

Tip 1 - správne miesto
Kokosová palma v zásade miluje veľmi slnečné a teplé miesto. Preto musíte vždy venovať pozornosť izbovej teplote najmenej 20 stupňov.

Pri výbere miesta by ste mali vždy vziať do úvahy, že kokosová palma musí byť vždy pod priamym svetlom. Preto by bolo ideálne miesto pri okne alebo v zimnej záhrade.

Vo veľmi teplých letných dňoch si kokosová palma samozrejme nájde svoje miesto aj vonku. Musíte sa však uistiť, že teplota neklesne pod 20 stupňov ani v noci.

Tip 2 - pravidelne vodu
Kokosové palmy sa musia pravidelne zalievať. Mali by ste však použiť vodu bez vápna, ak je to možné - tu je obzvlášť vhodná dažďová voda.

dôležité: Počas zavlažovania by ste sa mali vyvarovať zamokrenia.

Kokosové palmy to navyše milujú, keď sa z času na čas postriekajú dažďovou vodou. Výhodou tohto postupu je tiež to, že sa zvyšuje vlhkosť vzduchu v okolí zariadenia.

Tip 3 - Repotujte kokosové palmy
Kokosové palmy musíte pravidelne striedať - približne každé tri roky. To je jediný spôsob, ako sa môžu korene dlane skutočne rozvinúť.

Pri presádzaní by ste v ideálnom prípade mali pre kvetináčové rastliny s trochou piesku zmiešať pôdnu pôdu bohatú na živiny. Prípadne môžete svoje dlane samozrejme použiť v substráte.

Mimochodom:

Zdravú kokosovú palmu ľahko identifikujete, keď ju kúpite tým, že má jasne zelené listy. Malo by pozostávať najmenej z 5 palmových listov.

Strieborné matné listy na druhej strane naznačujú chorobu, ako napr Spider roztočov. Vyskytujú sa kvôli nedostatočnej vlhkosti. Okraje žltých listov sú tiež nežiaduce, pretože naznačujú, že obdobia sušenia sú príliš dlhé.Komentáre:

  1. Gillivray

    effective?

  2. Maolruadhan

    very funny message

  3. Kazishura

    Prečo je na blogu tak málo tém o kríze, táto otázka ťa nezaujíma?Napíšte správu