Nápady a inšpirácia

Biele ananásové jahody - pestovanie a starostlivosť


Už ste niekedy videli biele jahody? Tieto skutočne existujú a nazývajú sa Biele ananásové jahody, Prečítajte si, ako ich môžete pestovať sami.

Biele ananásové jahody

Ananásové jahody sú známe aj ako bobule borovice

Biele ananásové jahody, tiež nazývané borovicové bobule, patria medzi stále neznáme exotické bobule v našich záhradách, hoci sa môžu obzrieť späť za takmer dve storočia tradície. Aj keď má malé ovocie lahodne sladkú chuť, ich vzhľad je predovšetkým tým, čo mnohých udivuje.

Tip: Malé trvalky ananásovej jahody sú k dispozícii v dobre zásobených záhradných obchodoch alebo na internete.

Vzhľad a chuť

Ananásové jahody, ktoré majú veľkosť asi 2 centimetre, vyzerajú presne ako biele jahody s červenými orechmi, ktoré vyzerajú celkom elegantne. Keď sa doňho zakousnete, vaša chuť vytvorí skutočný kulinársky pôžitok, pretože vám pripomína viac ananásu ako jahody - úspešná kombinácia!

Tip: Ananásové jahody sa dajú použiť na ozdobenie nielen dezertov a koláčov, ale aj šalátových tanierov a syrových tanierov!

Pestovanie

»Miesto:

Ak si vyberiete obzvlášť slnečné miesto, ananásové jahody môžu rozvíjať svoju neporovnateľnú ovocnú arómu ešte lepšie. Správnym umiestnením jahôd je aj polostrov.

»Kedy:

Mali by ste zasadiť bobule borovice ako konvenčné jahody od konca júla / začiatku augusta do začiatku / polovice septembra najneskôr do dobre uvoľnenej pôdy bohatej na živiny. Najlepšie je hnojiť ich vopred dostatočným množstvom kompostu a nechať ich dobre sa usadiť!

»Vzdialenosť medzi rastlinami:

Medzi jednotlivými plodmi by ste mali udržiavať vzdialenosť 25 až 40 centimetrov.

Starostlivosť

"hnojenie

Vytrvalé biele ananásové jahody vyžadujú pomerne malú údržbu. V podstate sa môžete orientovať na starostlivosť o tradičné jahody. Na oplodnenie by ste mali používať aj čisté bobuľové hnojivo s touto odrodou.

"Pleťou

Je dôležité, aby ste medzi rastlinami jahôd pravidelne burínali. Na podporu toho môžete použiť aj špeciálnu jahodovú fóliu.

Tip: Ak medzi jahodové trvalky vysadíte niekoľko cibule, ich éterické oleje odháňajú hmyz a hlodavce, ktoré škodia bielym ananásovým jahodám.

"liatie

Pokiaľ ide o zalievanie, mali by ste vedieť, že ananásová jahoda musí byť udržiavaná rovnomerne vlhká, ale okolo sadenice by nemalo dochádzať k zamrznutiu. Pretože to môže viesť k hnilobe koreňov alebo rastu plesní na jahodách.

Žatvy

Hlavné obdobie zberu trvá od konca mája do júna a, v závislosti od prevládajúcich poveternostných podmienok, niekedy až do začiatku júla. Mali by ste však poznamenať, že malé plody sú na tlak oveľa citlivejšie ako ich tradičné náprotivky. Preto by ste mali žatvu vykonávať osobitne opatrne.

Ihneď po zbere musíte z hlavnej tyčinky odstrániť všetky zhnité listy, hnijúce ovocie a nepotrebné výhonky, aby sa pre budúci rok zberu mohla vyvinúť dostatočná sila.

Tip: Potom môžete samozrejme použiť sekundárne výhonky na znásobenie existujúcich trvaliek jahôd.