Tipy a triky

Pestovanie hrachu - takto sa to robí

Pestovanie hrachu - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak chcete, aby vaše deti jedli viac zeleniny, pestujte cukrový hrášok. Sú úžasne roztomilé. Tu je sprievodca pre pestovanie.

Hrášok sa ľahko udržuje

Hoci si od nás zvyčajne môžete kúpiť cukrový hrášok v skutočne dobre zásobenom obchode so zeleninou, ich pestovanie je rozšírené po celej Európe, Severnej Amerike a čiastočne aj v Afrike a Indii. Jedným z dôvodov, prečo by ste mali na svojej záhrade pestovať aj túto zeleninu, ktorá sa ľahko udržuje.

Najmä batoľatá milujú sladkú chuť hrášku zo zeleného a modrého cukru, a preto radi využívajú túto mimoriadne zdravú zeleninu. A to je naozaj dobré, pretože sladký hrášok - tiež nazývaný kefe - má vysoký obsah vlákniny, minerálov, kyseliny listovej, rôznych vitamínov a rastlinných bielkovín.

Teraz by sme vám chceli vysvetliť, ako môžete pestovať cukrový hrášok a čo by ste mali zvážiť.

Pestovanie hrachu - takto sa to robí

Siatie

Hrášok sa spravidla zasieva na slnečnom záhradnom lôžku od konca apríla (možné do konca júna / začiatku júla), pretože je veľmi citlivý na mráz. Semená by ste mali nechať jeden deň vsiaknuť do vody, pretože to zvyšuje ich klíčivosť.

Pri výseve musíte potom urobiť pôdu so štvorcovou až päť centimetrovou hĺbkou, ktorá je čo najviac piesčitá (prípadne pridaním kaktusovej pôdy alebo piesku vopred) - vzdialenosť asi 30 centimetrov od ďalšej drážky, do ktorej môžete potom tenké semená rozprestrieť. Potom musíte drážky opäť naplniť pôdou, jemne ich zatlačiť a zaliať vodou.

»Tip:
Ak chcete vyplniť niekoľko drážok semenami, mali by ste dodržať časový interval približne 2 týždne. Pretože to výrazne zvyšuje čas zberu sladkého hrášku, čo znamená, že čerstvá zelenina je vám vždy k dispozícii.

Medzitým záhradný hrášok ponúka aj cukrový hrášok na balkón (udržiavanie hrnca). Musíte sa však uistiť, že rastliny pravidelne zalievate.

Starostlivosť

Od výšky asi 10 centimetrov potrebujú niektoré druhy kefiek na podporu ich rastu pomoc pri šplhaní. Na tento účel by ste mali prilepiť tenké drevené tyčinky medzi riadkami vo vzdialenosti približne 50 centimetrov a zakryť ich drôtenou sieťou. Potom môžete k tomuto copu pripojiť hrach.

Od výsevu do zberu zvyčajne trvá 3 až 4 mesiace. Počas tejto doby nemusíte hnojiť hrášok, ak ste do záhradného lôžka dostali kompost v predchádzajúcom roku (nikdy v roku pestovania).

Žatvy

Hrášok môžete zbierať, keď sa plody hrachu objavia vo vnútri struku.

Dôležité: Mali by ste vedieť, že hrášok musíte spracovať ihneď po zbere. V opačnom prípade sa môže stať, že majú horkú chuť.

Buď môžete jesť surový sladký hrášok, napr. v šalátoch alebo ako zelenina na panvici a len osolíme.

»Tip:
Zelený a modrý hrášok jednoducho pripravte s mrkvou. Chutí to naozaj chutné!Komentáre:

 1. Nakree

  Well done guy !!!!!!!!

 2. Edwin

  Autoritatívny uhol pohľadu

 3. Mukasa

  Specially registered at the forum to tell you a lot for your advice. How can I thank you?

 4. Malami

  Between us talking.

 5. Langundo

  Počúvať.Napíšte správu