Sadenice

Vytvorte záhradný rybník s bazénom - krok za krokom


Záhradný rybník si môžete vytvoriť rôznymi spôsobmi. Chceli by sme vám dať napr. dajte pokyny, ako vytvoriť záhradný rybník s rybníkom.

Rybník vytvára príjemnú atmosféru

Vodné vlnky, trstina štrká vo vetre, slnko sa odráža na vodnej hladine ... rybník v záhrade môže vytvoriť veľmi zvláštnu atmosféru pohody. Ako by to však malo vyzerať a ako to chcete nosiť? Vaňová nádrž je obzvlášť jednoduchá a rýchlo realizovateľná varianta.

Naše malé pokyny vám ukážu, ako vytvoriť rybník na kúpanie v 4 krokoch.

Mimochodom: Sú tu vhodné jazierkové bazény a príslušenstvo.

Vytvorte záhradný rybník s bazénom - krok za krokom

Krok 1 - príprava:

»Nájdite vhodné miesto

Najprv by ste mali premýšľať o tom, kde v záhrade bude rybník neskôr. Musíte sa uistiť, že rybník neumiestňujete príliš blízko k opadavému stromu alebo príliš blízko živého plotu, pretože tieto na jeseň vylievajú veľa listov, ktoré potom končia v rybníku a kontaminujú ho.

»Označte obrys nádrže

Po nájdení vhodného miesta musíte označiť oblasť, v ktorej sa má voda inštalovať. K tomu sú vhodné palice a pásky. Pokiaľ ide iba o veľmi malý rybník, stačí ho položiť záhradnou hadicou.

»Naplánujte prítok a odtok

Mali by ste tiež venovať pozornosť neskoršiemu prítoku a odtoku vody z rybníka hneď na začiatku. Môže sa vyžadovať priekopa pre rúry alebo iné podzemné vedenia. Musíte tiež odstrániť všetky korene a špicaté predmety z jamy rybníka.

Krok 2 - vloženie panvy:

Vaňová nádrž pozostáva z prefabrikovanej plastovej vane, ktorá je k dispozícii v rôznych veľkostiach a tvaroch. Toto je najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť záhradný rybník sami. Potrebujete iba umiestniť umývadlo do pripraveného žľabu a potom ho naplniť vodou. Stačí pár centimetrov, aby ste videli, či ste záhradný rybník využívali horizontálne.

dôležité:
Hranica rybníka povodia rybníka by mala vyčnievať niekoľko centimetrov nad zemským povrchom, pretože inak môže materiál v povodí pri silných dažďoch zaplaviť.

Krok 3 - vyplnenie dutín:

Akonáhle je nový záhradný rybník dokonale vodorovný, musíte vypláchnuť bočné dutiny medzi pôdou a plastovým bazénom voľnou zeminou alebo jemným pieskom a veľkým množstvom vody. Toto je osvedčený spôsob, ako zabrániť vytváraniu dutín pod nádržou rybníka, ktorá by mohla neskôr poškodiť vaňu v dôsledku tlaku vody.

Potom môžete nainštalovať rybníkové čerpadlo a filtračný systém.

Krok 4 - výsadba a plnenie:

Teraz chýba iba substrát pre vodné rastliny, ktorý je k dispozícii v rôznych veľkostiach zŕn.

Najkrajšia časť potom začína pri záhradnom rybníku: výsadba rastlín jazierka. Vaša fantázia nemá takmer žiadne limity. Mali by ste sa ubezpečiť, že príslušná rastlina je vhodná pre príslušnú zónu rybníka. Nakoniec môžete celý rybník pomaly naplniť vodou.

Zhrnutie krokov:

  1. Označte obrys bazénu
  2. Vyťažte rybník a naplánujte výkop priamo na neskoršie prieskumy
  3. Plán prítoku a odtoku
  4. Vložte a zarovnajte jazierko
  5. Nainštalujte technológiu rybníka a zadajte substrát
  6. Vložte rastliny rybníka a naplňte záhradný rybník