Starostlivosť

Tieňový trávnik - tipy na siatie a starostlivosť

Tieňový trávnik - tipy na siatie a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Trávnikové oblasti, ktoré sú v tieni, sa zvyčajne nedarí. Najlepšie je zasiať tieňový trávnik. Prečítajte si, ako to funguje a ako sa o trávnik stará.

Zasiať tienisté oblasti do tienistých oblastí

Záhradné obchody ponúkajú špeciálne tiene trávniky

Trávniky sú väčšinou tvorené okolo širokej škály nehnuteľností. Celá plocha povrchu však nemusí byť vždy na slnku. Potom dostanú málo denného svetla a machu rýchlo. Záhradný obchod na tento problém reagoval už dlhú dobu, a preto ponúka špeciálny tieňový trávnik.

Tieto zmesi semien a výsledné trávniky sa ľahko udržiavajú, sú odolné proti mnohým chorobám a do značnej miery bránia burinám, aby trávnik formovali alebo kosili príliš rýchlo.

Viac tu:
»Najdôležitejšie odrody trávnikov v tieni

»Tip:

Každú jar by ste však mali trieštiť tienisté trávniky. Ak je v trávniku veľa machu, musíte skarifikovať dvakrát ročne - dokonca aj na jeseň.

Prasnice a starostlivosť o tieňové trávniky

Výsev tieňového trávnika:

Najlepšie je zasiať tieňový trávnik skoro na jar rovnakým spôsobom, ako vysievate tradičný trávnik. Výhodou skorého výsevu je, že tieňový trávnik dokáže zachytiť čo najviac denného svetla. Okrem iného, ​​pretože listnaté stromy zatiaľ nemajú svoje plné listnaté šaty. Tieňový trávnik má však len obmedzenú vhodnosť na ekologizáciu, napr. Oblasti pod veľkými stromami, tzv. Oblasti plného tieňa, ktoré nedostávajú žiadne prirodzené denné svetlo.

»Tip:

V takýchto prípadoch však môžete použiť špeciálny tieňový rastlinný pokryv, napr Rastlinný brečtan.

Zasiať tieňové trávniky na jar

Pri výseve by ste mali vždy brať do úvahy príslušné pokyny pre balenie od príslušného výrobcu. Po zasiatí je tiež dôležité, aby ste trávnik udržiavali dobre navlhčený, v prípade potreby ho niekoľkokrát denne zalejte, kým sa nevytvorí uzavretý trávnik.

Údržba tieňových trávnikov

Údržba tieňového trávnika sa líši iba mierne od bežných trávnikov. Napriek tomu by sme vám chceli dať najdôležitejšie body, o ktoré by ste sa mali postarať.

Zavlažovania:

Aj v horúcich letných dňoch by ste mali zavlažovať len minimálne množstvo tienistého trávnika, pretože je málo alebo žiadne slnečné svetlo.

Tieňový trávnik nepotrebuje veľa vody

Hnojenie:

Na jar a koncom leta by ste určite mali hnojiť tieňové trávniky, aby dostali dostatok živín. To nielen podporuje jeho vzhľad (bohatý zelený), ale aj jeho zdravie a odolnosť voči chorobám. V ideálnom prípade by ste mali používať špeciálne trávnikové hnojivo v kombinácii s vhodným zabijakom buriny. V záhradníckych obchodoch sú k dispozícii vhodné produkty (napr. Tu).

»Tip:

Vápno vápno posypte raz za rok (na jar), pretože to vyrovnáva kyslosť v pôde a znova minimalizuje tvorbu machu v trávniku.

Kosenie trávnika:

Pri kosení trávnika každé približne 2 až 4 týždne musíte pri zatienení trávnika nikdy dbať na to, aby ste nikdy nespadli pod hĺbku kosenia približne 6 až 8 centimetrov. Takzvaným hlbokým rezom, ako je možné nastaviť na niektorých modeloch kosačky na trávu, by sa malo za každú cenu vyhnúť.