Nápady a inšpirácia

Rastlinné pampové trávy - takto sa to robí

Rastlinné pampové trávy - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak vysadíte tampóny na trávu, v záhrade máte skutočne upútavku. Prečítajte si, čo je potrebné vziať do úvahy pri výsadbe a starostlivosti.

Pampová tráva sa ľahko udržiava

Okrasná tráva, ktorá dorastá do výšky 3 metrov, je v našich záhradách veľmi populárna, pretože je nielen nenáročná na starostlivosť, ale môže ponúknuť aj optimálne súkromie v záhrade. V letných mesiacoch sa vytvárajú nádherné bielo-béžové, vanilkovo-žlté alebo dokonca ružové kvetinové platničky, ktoré ponúkajú obzvlášť ozdobný pohľad na kvetinové vázy.

»Pozor:

S tampónom (Cortaderia selloana) musíte dávať pozor, aby ste sa nepoškodili na listoch s ostrými hranami. Malé deti by sa preto nemali hrať v bezprostrednej blízkosti tejto rastliny.

Tráva americká pampas (Cortaderia selloana)
rast:zvislý, zhlukujúci sa
výška:90 - 250 cm
šírenie:100 - 120 cm
kvetina:striebristá biela
Poloha:slnečné
poschodie:svieža, dobre odvodnená, výživná
Msgstr "Zobraziť viac obrázkov a údajov

Rastlinné pampové trávy - takto sa to robí

Nákup alebo zdieľanie závodu

Pampas tráva je k dispozícii v mnohých záhradníctve ako bylina. Samozrejme tiež môžete opatrne rozdeliť trávuamppy na existujúcu výsadbovú tyčinku s rýľom a znova ju vysadiť na iné miesto.

Výber lokality

Pampová tráva vo všeobecnosti uprednostňuje suchosť, preto ju môžete zasadiť na slnečnom alebo čiastočne zatienenom mieste. V súlade s tým môže byť pôda, do ktorej ju chcete zasadiť, piesočná a kamenitá. Ak je pôda príliš vlhká, pred výsadbou by ste ju mali dokonca zamiešať v piesku a / alebo kaktusovej pôde.

Okrem toho by ste pri výbere miesta mali zvoliť také miesto, ktoré je chránené pred vetrom, tak, aby sa stonky ani kvety trávy tampónov neohýbali v silnejších búrok.

Pampová tráva sa rýchlo šíri

"Dôležité:

Pri výsadbe by ste sa mali uistiť, že sa trávaampampov šíri rýchlo a preto potrebuje dostatok miesta. Takto môže zarastať aj rastliny v bezprostrednej blízkosti alebo výrazne obmedzovať ich biotop.

Udržujte tamppy

Pampová tráva potrebuje primerané zavlažovanie počas svojej ročnej fázy rastu, pokiaľ existujú klimatické obdobia sucha. Musíte sa však úplne vyhnúť vytváraniu zamokrenia.

Okrem toho by ste mali počas tejto doby tiež oplodniť tampampovú trávu. Potom to môžete opakovať niekoľkokrát v intervaloch 2 až 3 týždňov (hnojiť až 4-krát).

Kosenie trávnikov - inštruktáž s videom

Pampovú trávu by ste nikdy nemali prerezávať na jeseň, aj keď v tomto bode listy vyschnú. Najlepšie je kosiť trávu pampov skoro na jar, aby bola rastlina tak dobre zima a aby sa zabránilo vniknutiu námrazy do vody.

Najlepší čas na ideálne prerezávanie možno rozpoznať na základe skutočnosti, že prvé čerstvé výhonky sú viditeľné. Tieto mladé výhonky, samozrejme, nesmiete obmedzovať. Na druhej strane môžete všetky staré stonky skrátiť na dĺžku približne 20 až 30 centimetrov.

"Dôležité:

Ak chcete znížiť trávu pampov, určite by ste mali nosiť rukavice odolné proti prerezaniu!

Zimné tampóny

Vo veľmi mrazivých oblastiach potrebuje okrasná tráva v zime určitú ochranu. Spravidla stačí vyplniť koreňovú oblasť hrubou vrstvou listov. Okrem toho by ste mali opatrne zviazať stonky a kúsky kvetov spolu s jemnou stuhou, aby ste vytvorili hrebeň.