Inštrukcia

Vytvorenie rekordéra - 5 dôležitých rád


Vytvorenie záhrady pre záhradkárov sa ľahšie povie ako urobí, preto by ste sa určite mali riadiť našimi 5 tipmi. Vaša záhradka s pridelením sa tak stáva skutočnou oázou pohody.

V malej, ale veľmi idylickej záhradke na pridelenie by sa mali vždy vziať do úvahy rôzne základné potreby majiteľa / používateľa.

Naše tipy sú určené na to, aby vám v záhrade s pridelením nič nechýbalo a aby ste sa tam v konečnom dôsledku cítili pohodlne.

Vytvorenie záhrady pre záhradkárov - 5 dôležitých tipov

Tip 1 - obrazovka ochrany osobných údajov:

V ideálnom prípade by všetky záhradnícke systémy s pridelením mali mať dostatočnú ochranu súkromia pred susednými záhradami. Určite by ste však mali dodržiavať systémové nariadenia.

Takáto obrazovka ochrany osobných údajov môže napr. rozprestierajú sa cez živý plot okolo záhradného pozemku, ako aj nad pergolou na záhradnej kôlni, ktorá môže rásť v tieni s pestrými rastlinami (napríklad plamienok, brečtan, vinič, chmeľ atď.).

Tip 2 - chodníky:

Aj keď sú záhrady s rozlohou relatívne malé, mali by ste naplánovať dostatok chodníkov. Môžete napr. vydláždiť cestu zo záhradného vchodu do altánku, ale aj do záhradného grilu, do obchodu s náradím alebo do pieskoviska.

Pre tieto chodníky je najlepšie použiť nášľapné kamene alebo tradičné dlažobné kamene, aby dažďová voda mohla ľahko stekať. Na tento účel môžete samozrejme použiť aj trávne mriežky.

Tip 3 - voda:

Voda je jedným z najdôležitejších prvkov záhradkárskej záhrady, a preto je jej poskytovanie možné reprezentovať rôznymi spôsobmi:

  • Fontána v areáli
  • Pitná voda prístup
  • dážď barel
  • Záhradné jazierko - bazén

Na zalievanie rastlín postačuje, ak používate dažďovú vodu alebo studňovú vodu - pokiaľ sú vlastné systémy studní schválené v príslušnej záhradke. Pretože táto voda bez vápna je veľmi vhodná pre starostlivosť o rastliny.

Prístup k pitnej vode v areáli je samozrejme potrebný na zásobovanie ľudí. Niektoré rastliny poskytujú pripojenie vody pre každý pozemok, zatiaľ čo iné majú iba spoločné napájanie.

Malé záhradné jazierka a bazény sa často musia dopĺňať alebo sa musí vymieňať voda. Preto by ste mali vždy vopred objasniť pomocou alokačnej linky, ako sa dá dosiahnuť vysoká spotreba vody.

Tip 4 - elektrické pripojenie:

V súčasnosti musí byť záhradka s elektrickým rozvodom tiež elektricky pripojená. Jednoducho zaistite dostatočné osvetlenie záhrady vo večerných / nočných hodinách. A samozrejme, hlavné chodníky vo vašej záhrade by mali byť vždy primerane osvetlené - podobne ako verejné pouličné osvetlenie.

A samozrejme tiež potrebujete elektrinu vo vašej záhradnej záhradke pre rôzne elektrické zariadenia, ako napr pre elektrickú kosačku na trávu, kávovar atď. Okrem toho sa veľa remeselníckych prác v alokácii dá oveľa ľahšie vykonať pomocou elektriny.

Tip 5 - výber rastlín:

Výber rastlín v alokácii by mal byť vždy opatrný. Odporúčame predovšetkým pôvodné, robustné rastliny, ktoré sa ošetrujú čo najjednoduchšie a ktoré môžu na záhrade niekoľko dní odpočívať. Pretože mnohí majitelia záhradkárskych záhrad sa môžu o záhradu starať len cez víkendy.

Dôležité: To isté sa samozrejme vzťahuje aj na všetky ovocné a zeleninové rastliny, ako aj na bylinkovú záhradu.