Dom a záhrada

Pestovanie bavlny - takto sa to robí


Pestovanie bavlny nie je celkom ľahké. Ak to stále chcete vyskúšať, tu sú naše tipy, ako pestovať bavlnu sami.

Pestovanie bavlny nie je ľahké

Divoká forma bavlny - rodina sladu - pochádza z čisto tropických oblastí a zriedka sa chová ako záhradná rastlina alebo izbová rastlina. Naopak, dnes sú to veľmi pestované rastliny, ktoré sa tiež ponúkajú na miestnych záhradných trhoch.

Bavlna je jednoročná rastlina

Bavlna (prírodné vlákno), ktorá sa vyvíja v rastlinnej kapsule, sa používa pri výrobe textílií po stáročia. Prečo sa jednoročná bavlníková rastlina v súčasnosti pestuje na poliach - vo veľkom priemyselnom pestovaní, v ázijskom regióne. Bavlnu môžete pestovať aj vo vlastnej záhrade. Tu vám povieme, ako to urobiť.

Pestovanie

Jednotlivé rastliny môžete ľahko pestovať v skleníku alebo ako izbové rastliny (napr. Na zimnú záhradu). Všetko, čo potrebujete, je najčerstvejšie semeno bavlny, ktoré musíte zasiať do pôdy - napr. v malých kvetináčoch alebo v skleníku. Semeno zakryte iba tenkou vrstvou pôdy.

Bavlna by sa mala pestovať už v januári / februári, v každom prípade pri vysokej izbovej teplote (približne 21 až 25 stupňov). Čerstvo zasiate semeno ďalej potrebuje stálu vlhkosť - bez vlhkosti - aby bolo možné optimálne klíčiť.

Akonáhle sadenice viditeľne rastú dobre, môžete ich jednotlivo transplantovať do kvetináčov alebo ich umiestniť do skleníkového lôžka.

»Tip:

Sadenice bavlny potrebujú pôdu, ktorá je čo najpiesočnejšia, ale stále bohatá na humus.

Starostlivosť

Rastlina na hnojenie bavlny:

Kým rastlina obyčajne rastie veľmi dobre od jari v interiéri (napr. V zimnej záhrade alebo na parapete), mali by ste ju tiež pravidelne hnojiť kompletným hnojivom - približne každé dva až štyri týždne - podľa potreby.

»Tip:

Hnojenie (rovnako ako organické a minerálne hnojivá) môže potom pokojne pokračovať do letných mesiacov.

Pour Cotton:

Okrem toho bavlníkové rastliny potrebujú veľa vlhkosti, a preto sa musia pravidelne zalievať. Rozhodne sa však musíte vyhnúť zamokreniu!

»Tip:

Bavlna tiež potrebuje viac vlhkosti v pôde, menej vlhkosti vo vzduchu. Pretože bavlna jednoznačne uprednostňuje suché podnebie.

Optimálne teploty:

Okrem toho bavlna potrebuje veľa slnka a tepla. Teploty okolo 30 stupňov sú ideálne, najmä v letných mesiacoch - potom si bavlníková rastlina nájde svoje miesto aj vonku. Pokiaľ teploty v noci príliš neklesajú.

Po jemnom kvete žltej bavlny (približne od mája do septembra) sa na paličke vytvoria zelené kapsuly, ktoré sa zase otvoria asi o 8 týždňov neskôr a odhalia sa biele bavlnené vlákno. Vďaka tejto prírodnej podívanej je rastlina bavlny obľúbeným po celý rok.

Boj proti škodcom:

Rastlina bavlny môže, žiaľ, napadnúť aj škodca: