Záhradné tipy

Rastlina catnip - takto sa to robí

Rastlina catnip - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Catnip nie je len veľmi populárny u mačiek, stále viac a viac záhradníkov vidí výsadbu catnip. Prečítajte si, čo musíte zvážiť.

Catnip: Vytrvalá rastlina s veľkou vôňou

K dispozícii sú rôzne tvary a farby

Trvalka kvitnúce catnip je k dispozícii na záhradnom trhu v rôznych kvetinových farbách (biela, žltá, ružová, fialová, modrá atď.) As rôznymi tvarmi kvetinových hláv. Na jedno záhradné lôžko môžete naraz umiestniť aj niekoľko rôznych byliniek. Zvažujú sa okrem iného dlhé kvitnúce odrody catnip Walkers Low a Six Hills Giant.

»Tip:
Môžete si okrem iného pripraviť čaj z catnip. Toto je známe pre svoj zvlášť diuretický účinok. Okrem toho má takáto čajová zmes tiež antipyretický a antispazmodický účinok. Mnohí tiež radi používajú catnip ako tortu korenie.

Mačky majú vôňu mäty

Vďaka svojej príjemnej vôni mäty rastie mačka do výšky 100 centimetrov a dnes patrí k najobľúbenejším trvalým rastlinám našej zemepisnej šírky (vhodné do voňavej záhrady). Svoj názov dostal kedysi preto, že jeho príjemnú vôňu zaujme dokonca aj mačka. To však neplatí pre odrody, ktoré okrem mäty mierne zapáchajú aj citrón. Pretože mačky vôbec nemajú radi.

Mačky majú vôňu mäty

Mimochodom:
Mačky sa veľmi páčia ako tradičné catnip, ale cez trvalku ich nemožno nalákať do záhrady. Takže sa nemusíte báť zamorenia mačkami.

Catnip je tiež veľmi obľúbený u včiel a čmeliakov. Tu je to jedna z vytúžených potravín. Keďže tieto živočíšne druhy dnes z našej strany vyžadujú osobitnú ochranu, môžete k tomu významne prispieť vysadením tejto vytrvalej rastliny!

Rastlina catnip - takto sa to robí

Poloha:

Môžete väčšinou zasadiť väčšinou malé trvalky priamo do postele alebo ich nechať ako nádobu na balkón alebo terasu. Catnip nekladie na pôdu žiadne zvláštne požiadavky.

Pri výbere miesta by ste si mali zvoliť miesto, ktoré je čo najsvetlejšie a najmenej čiastočne zatienené, pričom nehrozí riziko zamokrenia. V opačnom prípade catnip hrozí hnilobe koreňa a to zomrie.

»Tip:
Catnip veľmi dobre s ružovými kríkmi, a preto môžete obe rastliny zasadiť v tesnej blízkosti.

Catnip preferuje slnečné miesto

Starostlivosť:

Casting / hnojenie:

Ak je suchý, musíte trvalky pravidelne zalievať. Okrem toho by ste ich mali čoskoro na jar hnojiť úplným hnojivom chudobným na dusík. Prípadne môžete samozrejme do kompostu zabudovať kompost.

Zadná časť:

Catnip odrežte začiatkom júla po svojom prvom hlavnom kvete, zvyčajne ho vytlačí druhýkrát a kvitne až do jesene. Tieto výhonky potom môžu zostať státé počas zimy a mali by sa na jar znova orezať (ochrana pred zimou). Existujú však aj odrody, ktoré kvitnú iba od júla do septembra, a preto nezaručujú druhé kvetenstvo.

Násobok úlovku:

Ak chcete znásobiť catnip, potom je najlepšie zvoliť väčšie trvalky. Potom ich môžete ľahko zdieľať na jar, a tak množiť rastlinu.Komentáre:

 1. Doukora

  In my opinion this is not logical

 2. Grotaur

  Som pripravený vám pomôcť, nastaviť otázky.

 3. Felkis

  Považujem, čo to je - lož.

 4. Kadyriath

  Vaša téma je pre začiatočníkov dosť ťažká.Napíšte správu