Výzdoba

Alokačný systém - prezentované 2 varianty systému


Ak si chcete prenajať záhradu pre záhradkárov, mali by ste najprv premýšľať o tom, ako ju chcete vytvoriť. Tu sú uvedené 2 varianty systému.

Ako by ste chceli využiť záhradu s pridelenými pozemkami?

Pridelenie: idylická záhrada na predmestí

Záhrada pre pridelenie je idylka pre pridelenie, ktorá sa väčšinou nachádza na okraji mesta. Preferovaná záhrada pre obyvateľov mesta, ktorí žijú hlavne v bytových domoch a chcú si vo svojom voľnom čase vychutnať trochu čerstvého záhradného vzduchu.

Jednotlivé pozemky určené na pridelenie možno kúpiť alebo prenajať na vymedzené obdobie. Väčšina záhrad si dokonca vytvorila vlastné spojenie so štatútom a systémovými predpismi. V mnohých z týchto zariadení sa okrem toho zdieľajú a udržiavajú verejné zariadenia, ako sú toalety, umývacie zariadenia, studne a podobne.

Ako by ste chceli využiť záhradu s pridelenými pozemkami?

Ak však uvažujete o kúpe alebo prenájme malého pozemku o výmere, mali by ste najskôr premýšľať o tom, ako chcete záhradu o výmere neskôr využiť. Pretože to je dôležitý bod pre návrh záhradného pozemku. Pri vytváraní záhradkárskej záhrady sa v zásade vždy rozlišuje, či ide o čisto rekreačnú oblasť, zeleninovú záhradu a / alebo ovocný sad alebo ich kombináciu.

Po vyjasnení si môžete svoj malý balík rozdeliť oveľa lepšie. Tam, kde sa nachádza záhrada, by mala byť vždy stred (alebo východiskový bod). Nasledujúci text vysvetľuje, čo sú tieto dve varianty systému relax záhradný a Sad / zeleninová záhradka líšia.

Alokačný systém - prezentované 2 varianty systému

Variant č. 1 - rekreačná záhrada:

Čistá rekreačná záhradka je spravidla dobre udržiavaná, má priestranné trávniky a nádherné kvetinové záhony. Ak máte k dispozícii dostatok priestoru, môžete si v ňom umiestniť aj bazén a vybavenie pre deti (hojdačka, pieskovisko atď.).

V rekreačnej záhrade sa záhradný dom využíva hlavne na spoločenské hodiny (niekedy aj na ubytovanie na spanie). Tieto majú často aj slnečnú terasu a murovaný gril atď.

Variant č. 2 - ovocná a zeleninová záhrada:

Na druhej strane v prípade záhradkárskej a ovocnej záhrady je čerstvá pestovanie jasne v popredí. Hobby záhradníci v záhradkárskej záhradke radšej pestujú sezónne produkty, ktoré sú pre vlastnú spotrebu. A vždy v kombinácii s tienenými ovocnými stromami a altánkom.

Pri tomto variante systému musí záhradná kôlňa samozrejme obsahovať oveľa viac vybavenia, ako aj záhradný nábytok. Pri tomto variante systému je v altánku vždy k dispozícii len malý priestor na socializáciu.