Inštrukcia

Huby - pestovanie a starostlivosť o huby


Ak chcete jesť huby, mali by ste určite pestovať huby, pretože to má veľkú húb. Tu sú naše tipy na pestovanie a starostlivosť.

Stále nám celkom neznáme: húbová bylina

Huby z húb sú pre nás stále relatívne neznáme

Bohužiaľ, aromatická huba bola v našich záhradách stále dosť neznáma. Aj keď jeho mimoriadne výživné listy majú vynikajúcu arómu húb a slúžia nielen ako korenie, môžu sa jesť aj surové.

»Náš tip:

Na konci procesu varenia nechajte bylinkovú bylinku krátko uvariť alebo ju použite na vylepšenie šalátov.

Pestovanie

Kúpiť bylinkovú bylinu:

Momentálne si môžete kúpiť odrezky alebo celé tyčinky húb z byliniek v dobre zásobených špecializovaných obchodoch. Túto bylinkovú rastlinu si však môžete samozrejme pohodlne objednať aj online.

Poloha a pôda:

Huby, ktoré skutočne pochádzajú z Papuy-Novej Guiney, by sa mali pestovať na mierne vlhkej pôde bohatej na humus. Mali by ste uprednostňovať miesto v čiastočnom tieni, pretože listy rastú iba mierne, keď je slnko príliš silné. To isté samozrejme platí aj pre čisté tieňové miesto.

»Tip:

Potom môžete množiť väčšie bylinky hubovitými bylinami.

Starostlivosť

Zimná huba:

Hubová bylina miluje teplo, preto rastie až vtedy, keď je vonkajšia teplota okolo 10 stupňov. Na druhej strane, jeho listy rýchlo strácajú teplotu mrazu. Preto musíte počas zimných mesiacov hubovú bylinu dobre chrániť. Počas tejto doby môžete tiež umiestniť rastlinu do temperovanej miestnosti bez mrazu, ktorá má tiež malé denné svetlo.

Pour mushroom bylina:

Vždy musíte udržiavať vlhkú koreňovú oblasť húb. Ale buďte opatrní: určite by ste sa nemali vyhnúť zamokreniu.

Hnojivá bylina na hnojenie:

Na jeseň musíte do húb začleniť aj čerstvý kompost. Na jar môžete bylinke dať trochu plného hnojiva.

Žatvy

V zásade môžete chrumkavé listy hubovej byliny zbierať po celý rok. Mali by ste však radšej vybrať tipy na výhonky, aby rastlina mohla dorásť huňatý zdola.

»Tip:

Medzi tým môžete tiež radikálne znížiť jednotlivé rastliny (asi 5 centimetrov nad zemou).

Potom môžete jesť listy bohaté na vitamín C, ktoré chutia naozaj úžasne ako huby, čerstvo umyté na chlebe, v šaláte alebo varené ako špenát atď.


Video: Hliva ustricová - pestovanie na dreve (August 2021).