Tipy a triky

Pestovanie červenej repy - takto sa to robí


Červená repa je jedným z najzdravších druhov zeleniny, ktorý by v žiadnej záhrade nemal chýbať. Preto vám tu povieme, ako môžete pestovať repu.

Červená řepa je bohatá na vitamín B.

Mnohé sú obzvlášť obľúbené u odrôd Red Ball (zvlášť aromatických, veľmi produktívnych), Forono (valcovitých, produktívnych) a Formanova (valcovitých). Kultúry repy červenej a bielej - Tonda di Chioggia (veľmi jemné), v bielej farbe - Albina Veredura (sladká, dobre sa hodí ako surový šalát) av organickej žltej - Burpee Golden (sladká a aromatická chuť) sa tiež považujú za pochúťku.

Mimochodom:

Červená řepa je bohatá na vitamín B, železo a kyselinu listovú, čo z nej robí mimoriadne zdravú surovú zeleninu.

Pestovanie

»Poloha / pôdne podmienky:

Nenáročná repa sa darí aj v čiastočnom tieni a nekladie žiadne nároky na povahu záhrady. Uprednostňuje však dobre odvodnenú pôdu bohatú na humus. Je však dôležité, aby ste zabezpečili, že pôdna vlhkosť zostane konštantná počas celého rastu rastlín.

"Výsev:

Cviklu môžete vysiať vonku od marca / apríla - je však potrebné chrániť rastliny pred mrznúcim povrchom pomocou rúna (čas zberu približne júl / august). Jún je však vo všeobecnosti ideálny čas na kultiváciu. Rastlinná repa v tomto okamihu môžete zeleninu zozbierať v októbri / novembri. Z tohto dôvodu je červená repa tiež jednou z neskorej jesennej zeleniny.

Dôležité:

Červená repa by sa nikdy nemala pestovať v bezprostrednej blízkosti špenátu, zemiakov, paradajok, pažítky, petržlenu a švajčiarskeho mangoldu. Pretože táto zelenina sa navzájom neharmonizuje. Je lepšie pestovať v zmiešanej kultúre s cibuľou, rascou, fazuľou, cuketou, kapustou alebo šalátom.

Starostlivosť

"Hnojenie:

Červená repa - často nazývaná repa - sa nemusí nutne oplodňovať, keď rastie. Obzvlášť nie, ak ste pestovali červenú repu v pôde bohatej na živiny. Inak postačuje jedna aplikácia hnojiva.

"Zavlažovanie:

Pokiaľ ide o zalievanie, všetko, čo musíte urobiť, je zaistiť dostatočné zavlažovanie za každých okolností, aby sa o túto hlboko zakorenenú rastlinu primerane starala.

Žatvy

Pri zbere musíte dávať pozor, aby ste ovocie nepoškodili, pretože to môže rýchlo spôsobiť zhnitie. Najlepší spôsob, ako ich zozbierať, je nasledujúci: Rastlinu ráno mierne nadvihnite a večer ju vytiahnite úplne zo zeme. Potom sa môže červená repa skladovať v chladnej pivničnej miestnosti niekoľko týždňov po zbere.

Tip:

Cviklu jednoducho vložte do octu a potom ju spracujte na šalát. Chuť je kyslá a osviežujúca!