Dom a záhrada

Bojové slimáky - 7 tipov


Nudibranches sú také malé zvieratá, ktoré na záhrade nikto nechce. Tu je 7 tipov, ako bojovať proti slimákom.

Slimačie zrno je tiež toxické pre domáce zvieratá

Slimáci okusujú takmer všetko

Nudibranches nevyzerajú len nechutne, ale tiež sa zaoberajú našimi rastlinami bez prútikov. Nepriateľom č. 1 je „španielsky slimák“, ktorý neustále premiestňuje naše pôvodné slimáky z roka na rok. Ľubovoľné rastliny hlávkového šalátu, melónu a tekvice, ale tiež malé kríky, okvetné lístky, ako sú tagety a podobné, sú výhodne odrezané. Zároveň slimáky v ich záhradných nájazdoch zanechávajú nezameniteľné stopy slizu, ktoré mnohí záhradníci považujú za veľmi nechutné.

Rovnako ako všetky pľúcne slimáky, sú to hermafrodity a môžu sa rýchlo množiť, najmä v teplom a vlhkom počasí. Pretože sliz španielskeho slimáka je obzvlášť horký, tento nudibranch je zvyčajne zanechaný prírodnými nepriateľmi, ako sú ropuchy alebo ježkovia. Na rozdiel od toho, kačky a iné domáce kačice radi chytia.

Keďže však nie každý z nás môže mať kačice v našej záhrade, musia sa nájsť iné prostriedky, ako sa zbaviť moru. Vyskúšajte nižšie uvedené tipy. S nimi môžete v záhrade bojovať proti slimákom.

Bojové slimáky - 7 tipov

Tip 1 - slimačie zrno:

Šírenie peliet toxického slimáka je opísané ako účinný spôsob. Toto opatrenie sa však neodporúča, ak máte domáce zvieratá - napr. Psy, mačky atď., Ktoré by mohli prísť do kontaktu s obilím. Pretože potom existuje nebezpečenstvo pre zvieratá! Alebo malé deti sú v záhrade a chytiť tento jedovatý slimák pesticíd!

Dôležitá poznámka:
Ak sa nechcete zaoberať bez granulovaných peliet, venujte pozornosť informáciám na obale Slimačie zrno na báze fosforečnanu železitého III alebo zlúčenina železa zo slimákov. Táto účinná látka sa vyskytuje v prírode, a preto je neškodná tak na podlahe záhrady, ako aj pre všetky zvieratá. Účinnosť proti slimákom však nie je ovplyvnená. Napríklad sa odporúča tento šnekový výrobok od spoločnosti Neudorff.

Tip 2 - hrnček na pivo:

Používanie pohárov na pivo je úplne bez škodlivých látok. Chamtivé nudibranky sú okamžite priťahované vôňou piva a utopia sa, keď sa snažia vyprázdniť dobre naplnený hrnček.

Na tento účel napr. Vypláchnite hrnček jogurtu, vložte ho do zeme a naplňte 3/4 pivom. Mnoho majiteľov záhrad prisahá na použitie horkých Pils.

Naše obľúbené! Tip 3 - skrutková doska a šnekový plot:

V špecializovanom obchode sú teraz k dispozícii špeciálne šnekové ploty alebo šnekové zábrany, ktoré je možné umiestniť všade okolo postelí. Nielenže bránia prenikaniu slimákov do postele, ale aj plechová verzia môže byť použitá zároveň ako okraj postele.

Doska skrutky sa jednoducho vloží do seba a potom do zeme. Vyzerá to dokonca celkom dobre, aspoň si myslím.

Pozinkovaná skrutková doska
»Prečítajte si skúsenostiSlimák doska machová zelená
»Prečítajte si skúsenostiŠnek s medenou páskou
»Prečítajte si viac informácií

Šnekový plot je vyrobený z medenej pásky. Tiež kov, ktorý slimáky vôbec nepáči. Vyhnete sa kontaktu s ním, a preto sa tiež vyhnete svojej posteli. Podľa môjho názoru sú obidva varianty veľmi účinné a zároveň šetrné k životnému prostrediu, pretože sa nezabije žiadny slimák.

Tip 4 - chov kačíc / chov kurčiat:

Vo veľkej záhrade môžete použiť aj okrasné kačice a bantamy proti slimákom. Tieto zvieratá považujú nudibranch za potravu, a tak zabezpečujú, že zmiznú. Zároveň kurčatá kladú čerstvé vajcia, čo má dvojitý úžitok! Na druhej strane u kačíc existuje zvýšené riziko, že občas budú jesť aj šalát!

Uchovávajte kačky alebo kurčatá

Tip 5 - piliny:

Pomáha však tiež, ak suchý, hrubý pilina posypete priamo do postele. Nudibranches nepáči drsný granulát a obvykle postele ponáhľajú.

Tip 6 - vápno:

Pokiaľ to príslušné záhradné rastliny tolerujú, môžete do postele posypať tenkou vrstvou vápna čas od času. Pretože vápno útočí na spodok slimáka. Slimáky v záhrade potom rýchlo zmiznú.

Tip 7 - zbierajte slimáky:

Samozrejme môžete nepríjemné slimáky zbierať aj ručne. Potom vložte do vedra s vodou (zmiešané s čistiacim prostriedkom) a po určitej dobe ju zlikvidujte - môže to byť veľmi citlivé!

Zber návnad môžete podporiť rozšírením návnady. Na tento účel je vhodný šalátový nápoj. Často sa na to zhromažďuje niekoľko slimákov, ktoré potom môžete ľahko zbierať.

Ďalší spôsob, ktorý by som rád použil: rozprestierajte veľké listy rebarbora okolo postele. Vďaka svojej veľkosti pokrývajú veľkú časť Zeme, ktorá zostáva taká vlhká a tmavá. Populárne útočisko pre slimáky, ktoré unikajú slnku počas dňa! Musíte len zdvihnúť listy a môžete ľahko zbierať slimáky pod nimi.

NOVINKA: Tip 8 - Schnexagon

Produkt Schnexagon je na trhu úplne nový, známy z programu Vox „Lion's Den“. Bola vyvinutá Nadine Sydow z Kiel, ktorá zvieratá netrávi, ale jednoducho ich chce zabrániť tomu, aby dosiahli vhodnú zeleninovú škvrnu. Za týmto účelom vyvinula ekologicky nezávadný ochranný povlak, ktorý odstraňuje adhezívny účinok slimákov slizu: Ochranný povlak môže byť aplikovaný na akýkoľvek druh bariéry a je tam odolný. Bez ohľadu na to, či je táto ochranná bariéra vyrobená z dreva, kovu, plastu alebo skla. Po krátkej dobe jednoducho natrite bezfarebný Schnexagon a slimáky už viac nezodpovedajú!