Nápady a inšpirácia

Ako hnojivo používajte vaječné škrupiny

Ako hnojivo používajte vaječné škrupiny


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chceli by ste rastlinné hnojivo, ktoré stojí čo najmenšie a je to prírodné? Potom vyskúšajte domáce hnojivo vaječných škrupín!

Vaječné škrupiny sú dobrým hnojivom! -

Každý (hobby) záhradník by mal vedieť, že rastliny a kríky v záhrade potrebujú občas hnojivo. Ale skôr ako začnete chodiť nakupovať drahé chemické hnojivá zo záhradného oddelenia v železiarstve, vyskúšajte alternatívne domáce opravné prostriedky. Jednou z možností sú vaječné škrupiny, ktoré zostávajú z denných raňajok a nakoniec sa nachádzajú iba na komposte alebo v organickom koši.

Domáce hnojivo škrupiny vajec»Pokyny krok za krokom«

V prvom rade je potrebná trpezlivosť, pretože ak nemáte vajcia v dennom menu, musíte ich na chvíľu odobrať. Najlepšie je používať nádobu s vekom, aby sa zabránilo nepríjemným zápachom v kuchyni.

Krok 1

Vaječné škrupiny sa nesmú umiestňovať na zem ako celok. Na brúsenie potrebujete kuchynskú dosku, mäso (alebo podobné) a handričku.

Krok 2

Položte vaječné škrupiny na dosku, položte na ne látku a zľahka poklepte na ne.

Krok 3

Potom rozdrvené vaječné škrupiny vložte do zavlažovacej vody.

Krok 4

Nechajte variť niekoľko dní.

»Pravidlo: Škrupiny 2 až 3 vajec v 1 litri vody.

Ale buďte opatrní: škrupiny vajec nevychádzajú úplne. Preto pôdu zalievajte iba vodou (nie rastlinou zhora). Hrubé kúsky vaječnej škrupiny sa dajú odstrániť ručne.

Prečo sú vaječné škrupiny vhodné ako hnojivá?

Domáce hnojivo škrupiny vajec sa dá použiť na všetky rastliny v záhrade. Obsahuje veľmi dôležité výživné vápno. Vápno tiež obsahuje v zavlažovacej vode ďalšie živiny, napríklad vápnik a horčík. Výška príslušného podielu závisí od kvality vody z vodovodu na mieste.