Výzdoba

Pestovanie exotického ovocia - to musíte vziať do úvahy


Ak chcete pestovať exotické ovocie, musíte urobiť veľa práce. Pretože tu musíte zvážiť niekoľko vecí. Povieme vám, čo je dôležité.

Pestovanie exotického ovocia nie je ľahké

Dopyt po exotickom ovocí, ako je ananás, melón, banán alebo kivi, je v Európe vysoký. Plody však nespĺňajú vždy vaše vlastné očakávania, pretože za nimi často stoja dlhé výrobné cesty. Mnohí hobby záhradníci sa preto snažia pestovať svoje obľúbené plody sami. To však nie je ľahké.

Prečo je vlastná kultivácia príťažlivá

Je známe, že to trvá nejaký čas, kým sa exotické ovocie dá pripraviť doma v kuchyni doma. Na kultiváciu aj prepravu sa preto väčšinou ošetrujú určitými pesticídmi. Toto nie je zvlášť prospešné pre zdravie alebo životné prostredie. Dokonca ani stav mnohých plodov nie je vždy optimálny po dlhej preprave.

Bio produkty tu samozrejme ponúkajú dobrú alternatívu. Existujú aj niektoré osvedčenia, napríklad ekologické pečate, ktoré znamenajú ekologické a trvalo udržateľné pestovanie. Mnohé exotické ovocie dokonca pestujú a predávajú regionálne špecializovaní chovatelia v Nemecku.

Ale pre mnohých záhradkárov je výzva pestovania doma obzvlášť zaujímavá. Starostlivosť je určite pomerne náročná a časovo náročná - ale pocit držania zrelého ovocia z vášho vlastného chovu je zvyčajne motiváciou, aby tak urobila.

Vhodné rastliny na pestovanie

Existujú nejaké exotické rastliny, ktoré sa dajú pestovať iba v nemeckých záhradách s minimálnymi skúsenosťami. Patria sem napríklad ananásová čerešňa, ktorej pestovanie nie je také ťažké a zároveň prináša dobrú úrodu. Pestovanie kivi je tiež veľmi populárne, aj keď trochu zložitejšie a zdĺhavejšie. Teraz existujú určité plemená, ktoré dokážu prežiť ešte tvrdšie zimy.

Pestovanie citrusových rastlín v strednej Európe tiež neustále rastie. Aj v tomto prípade je to zvyčajne veľmi dlhodobá práca, ale hneď ako rastú prvé plody, na problémy rýchlo zabudnete. Mnoho záhradkárov, ktorí sa venujú hobby, radi využívajú širokú škálu internetu a kupujú ďalšie rastliny na pestovanie doma od spoločnosti Palmenmann.

Pestovanie exotického ovocia - to musíte vziať do úvahy

Existuje samozrejme dôvod, prečo väčšina exotického ovocia pochádza zo Stredozemného mora alebo z ďalekého sveta. Nemecké podnebie nie je vhodné na pestovanie týchto rastlín, preto tieto rastliny nemôžu zostať trvalo ošetrené.

Najmä zima spôsobuje veľké problémy. Sotva akékoľvek exotické ovocie toleruje silné mrazy, a preto sa musí obvykle skladovať v príslušnej miestnosti. Ale ak jednoducho prinesiete kvetináč do obývacej izby, nebudete si túto rastlinu užiť dlho. Plody potrebujú dostatočnú vlhkosť, svetlo a teplo. Ak nemáte vhodnú zimnú záhradu, skleníky sú zvyčajne jedinou alternatívou.