Sadenice

Japonské hrozno - pestovanie a starostlivosť

Japonské hrozno - pestovanie a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Japonský hroznový mušt je veľmi chutný, ale v tejto krajine stále dosť neznámy. Čítajte tu, ako ich správne pestovať a starať sa o ne.

Japonské hrozno je podobné malinám

Lesklé červené ovocie z japonského bobuľového ovocia bohaté na vitamín C sa veľmi podobá svojim známym ostružinám alebo malinám. Aj keď sa výrazne líši v chuti, môže výrazne obohatiť ovocný sklad v našich záhradách.

Skvelá vec: Nemusíte ani vysádzať niekoľko rastlín, pretože japonský hroznový muľ sa opeľuje. Môžete ľahko zasadiť túto rastlinu individuálne. Ale ako na to chodíte alebo na čo by ste si mali dávať pozor, keď sa o to staráte? Teraz by sme vám to chceli podrobnejšie vysvetliť.

Pestovanie japonského hrozna

»Výber miesta:

V prípade japonského hrozna by ste mali zvoliť slnečné až stredne tmavé miesto. Okrem toho má všade, kde je to možné, pôdu bohatú na vápno bohatú na humus, ktorú môžete pred výsadbou obohatiť množstvom kompostu.

Tip:

Často sa zistilo, že výsadba japonských ocot s konvalinkou zvyšuje v lete svoj výnos ovocia!

»Výsadbová vzdialenosť:

Vzdialenosť medzi jednotlivými rastlinami by mala byť asi 1,5 metra, pretože sa pri pestovaní silno rozširujú. Z tohto dôvodu musíte k lezeckému rámu pripevniť japonské hrozno, ktoré dorastie do výšky 3 metrov.

Tip:

Rastliny tiež vyzerajú veľmi pekne ako dekorácie pre záhradné oblúky. Najmä preto, že majú peknú rastlinnú pokrývku (od kvetu po ovocie) počas celej záhradnej sezóny.

Starostlivosť o japonské hrozno

»Odstráňte voľne rastúce prúty:

Trochu idiosynkraticky vyzerajúce kvetné puky japonského hrozna zdobia každú záhradu exotickým pohľadom veľmi zvláštnym spôsobom. Najmä preto, že intenzívne červené štetiny jednotlivých púčikov okamžite upútajú pozornosť každého, kým sa v júni nezmenia na biele kvety. Divoké výhonky by ste však mali odstraňovať každý rok na jeseň (október až november). To isté platí pre tyče, ktoré už boli zozbierané.

"Škodcovia:

Výhodou japonského hrozna vo vašej vlastnej záhrade je to, že v našich zemepisných šírkach naňho ničia škodcovia. Dôvodom je lepkavá sekrécia, ktorú rastlina vylučuje sama a tým od nej udržuje všetok možný hmyz.

"Casting:

Rastlinu by ste mali pravidelne zalievať v lete - najlepšie ráno a večer. Najmä vtedy, keď by sa malo dariť na zvlášť slnečnom mieste.

"Hnojenie:

Najmä na jar - až do vzniku ovocia - je rastlina z čeľade ruží tiež veľmi vďačná za jedno alebo druhé hnojivo. Ak hnojíte bobule, mali by ste vždy, keď je to možné, používať špeciálne hnojivo bobule.

Zber japonského hrozna

Japonské bobule hrozna môžete zbierať od druhého roku výsadby, od polovice júla do začiatku septembra (v závislosti od počasia) a vždy, keď červené plody majú intenzívnu chuť podobnú bobuľovinám, ktorá je v kyslom prostredí dobrá a trochu ako zelené ovocie kivi. spomína. Dobre ošetrená rastlina má výnos približne 3 až 4 kilogramy ovocia za sezónu.

Ovocie môžete jesť z čerstvého ovocia - dajte si pozor na tŕnie! Bobule môžete tiež použiť na prípravu džemu, džúsu alebo želé.