Starostlivosť

Chrpy - tipy od siatia po zber

Chrpy - tipy od siatia po zber


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chrpa sa predtým používala ako poľná bylina a bojovalo sa. Dnes ich vidíte stále viac a viac v záhradách. Naše tipy vám povedia, ako sa vám to tiež darí.

Chrpa môžete použiť ako liečivú rastlinu

Teraz hlboko modrá chrpa, ktorá je v súčasnosti chránením prírody, pretože bola takmer vyhubená používaním herbicídov na kukuričných poliach, sa v konečnom dôsledku dostáva do väčšej pozornosti v mnohých záhradných záhonoch, a preto sa pomaly zotavuje zo svojej nebezpečnej situácie. Najmä preto, že ich stredomorské kvety v tmavomodrej farbe vynikajú elegantne medzi nespočetnými kríkmi.

Tento pútač je teraz k dispozícii aj v špecializovaných predajniach ako biela, ružová, fialová a dvojfarebná kultivovaná forma.

Chrpy - tipy od siatia po zber

Výber lokality:

Semená chrpy môžete zasiať už na jeseň a / alebo na jar (približne od apríla) v pôde bohatej na živiny, v čo najväčšej miere suchej a priepustnej pre vzduch.

»Tip:

Chrpy kvitnú zvlášť dobre, ak ich zasejete na slnečné alebo čiastočne zatienené miesto.

Zavlažovania:

Kvapky kvetov by ste mali zalievať iba počas dlhých období sucha a tiež sa musíte vyhnúť zamokreniu.

Propagujte viac kvetov:

Pomarančová chrípka, ktorá sa ľahko ošetruje, potom zvyčajne začína kvitnúť v júni a trvá do októbra. Potom by ste mali pravidelne trhať vyblednuté kvety, aby ste podporili viac kvetov.

Hnojiť na kvety:

Počas fázy rastu by ste sa mali hnojivám vyhnúť čo najviac, pretože kukuričné ​​rastliny reagujú na nadmerné hnojenie veľmi rýchlo.

Počas fázy rastu nehnoďte kvety

»Tip:

Ak je to potrebné, mali by ste pred kvitnutím aplikovať nanajvýš trochu kompletného hnojiva.

Až na jeseň môžete včleniť trochu kompostu okolo chrpy alebo pred kompostovaním kvetinového záhonu s kompostom a nechať ho usadiť. Tento typ hnojenia je zvyčajne pre chrpy úplne dostatočný.

Stabilizácia chrípky:

Ak kukurica rastie veľmi vysoko (približne 100 centimetrov), ale väčšinou ako tenký ker, mali by ste ťažké kvety stabilizovať pomocou niekoľkých tyčiniek rastlín - voľne na ne viažu stonky.

Zber kvetov chrípky:

Chrpa nie je rovnaká ako chrpa, a preto početné, väčšinou plné ozdobné odrody nemajú liečivé vlastnosti. Ako liečivá rastlina sa môže použiť iba prírodná forma chrpy. Pri kúpe spermy by ste si preto mali vybrať jednu skutočný Dajte si pozor na chrípkové semená.

Ak chcete použiť chrípku ako liečivú rastlinu, mali by ste pozbierať práve otvorené kvety chrpy a potom ich jemne vysušiť.

»Tip:

Sušené chrípky udržiavajte vždy na chladnom a tmavom mieste, aby nedošlo k vyblednutiu kvetov.

Spracovanie kvetov chrípky:

Sušené okvetné lístky chrípky môžete použiť na prípravu čaju (pre lepšie trávenie, ale tiež pomáha pri kašľaní), obkladov proti opuchnutým očiam, prísad do kúpeľa proti svrbivým kožným chorobám a pleťového toneru pre poškodenú pokožku.

Môžete si pripraviť čaj z chrípky

»Tip:

Do šalátu môžete pridať aj individuálne lístky. Úžasne exotická šalátová dekorácia, ktorá podporuje aj trávenie.