Nápady a inšpirácia

Plumikose - Pestovanie a starostlivosť o chutné miešané ovocie

Plumikose - Pestovanie a starostlivosť o chutné miešané ovocieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Teraz sa asi pýtate, čo je plumikóza. Veľmi jednoduchý: kríž medzi slivkami a marhuľami, ktorý chutí skvele. Prečítajte si, ako sa pestuje.

Plumikóza: kríženie medzi slivkami a marhuľami

Znovu a znovu sme boli nedávno zásobovaní zmesovými ovocnými rastlinami (napr. Bielymi ananásovými jahodami, hviezdovými jablkami) zo záhradníckych obchodov, ktoré nám ukazujú veľmi zvláštne chuťové zážitky. Patria sem aj slivkové marhule, ktoré tiež nazval chovateľ Baldur-Garten Pflaumikose sa volá.

Slivkový mech je veľmi bohatý na vitamíny

Plumikóza je obzvlášť šťavnatá slivka, ktorá prichádza so sladkou chuťou marhúľ. Prečo je ovocie bohaté na vitamíny obzvlášť obľúbené u detí a je tiež ideálne ako tortu ovocia.

Tak skúste ovocie. Ak sa vám páči tiež, môžete pestovať slivku sami. Skvelá vec: vďaka relatívne nízkej výške postavy, ktorá je približne 3 metre, sa slivka marhuľa ľahko pestuje aj v malých záhradách a tiež v záhradách pred domom. Teraz vám vysvetlíme, na čo by ste mali pri výsadbe venovať pozornosť.

Plumikose - Pestovanie a starostlivosť o chutné miešané ovocie

Pestovania:

Otužilé slivkové marhule sa zvyčajne ponúkajú ako trvalé rastliny, pretože plody prinášajú až koncom leta od troch rokov.

»Tip:

Ak v záhrade používate malú rastlinu, musíte v prvých rokoch znova a znova odstrániť všetky spodné výhonky, až kým sa nevytvorí stonka.

Slivka marhuľa preferuje miesto, ktoré je čo najslnečnejšie (aj keď je minimálne čiastočne zatienené miesto) s pôdou bohatou na živiny, pokiaľ možno hlinitou a / alebo humusovo bohatou pôdou. Na druhú stranu, plumikóza rastie iba slabo na piesočnatých pôdach. Preto je potrebné najprv vykopať také miesto, ktoré sa potom naplní čerstvým humusom a na ktorom sa potom môže vysadiť stromok.

Starostlivosť:

O robustné slivkové marhule sa dá veľmi ľahko starať a potrebujú iba tradičné hnojivá. V ideálnom prípade by ste mali každý rok po zbere pracovať v čerstvom komposte okolo stonky rastliny.

»Tip:

Najlepšie je miešať kompost s hoblinami rohov, pretože to výrazne posilňuje prísun živín do stromu.

Musíte sa tiež uistiť, že korene sú vždy vlhké - ale nie mokré. Vlhkosť je obzvlášť dôležitá počas fázy kvitnutia, ale tiež pri tvorbe ovocia.