Sadenice

Predám dovolenkový dom so záhradou - oplatí sa táto investícia?


Mnoho Nemcov má tendenciu kupovať dovolenkový dom so záhradou. Samozrejme, že je to skvelá vec, ale stojí za to táto investícia?

Mať svoj vlastný dovolenkový dom je skvelé

Prázdninová destinácia Nemecko sa stáva pre mnohých občanov stále atraktívnejšou. Nemci cestujú nielen do veľkých miest, ako aj do pobrežia Severného mora a Baltského mora, obľúbenou dovolenkovou destináciou je aj ich vlastná záhrada. Koniec koncov, nikto nemusí stráviť niekoľko hodín dopravnou zápchou, sedieť v preplnených vlakoch alebo dlho čakať v rade pri odbavení na letisku.

Existuje však aj iný spôsob, ako stráviť dovolenku doma a napriek tomu ďaleko: v rekreačnom dome. V časoch problémového finančného trhu sa nemecké konkrétne zlato uprednostňuje pred skutočnými peniazmi. Stále viac si vyberáte dovolenkový dom so záhradou.

Rekreačný dom ako bezpečná investícia

Podľa správy Focusu Nemci nikdy predtým nenakúpili toľko rekreačných nehnuteľností ako dnes. Dopyt je na rekordne vysokej úrovni, rovnako ako aj ceny. Podľa prieskumu si 53 percent Nemcov vyberie dovolenkový dom alebo dovolenkový dom v Nemecku.

Španielsko je na druhom mieste s 11 percentami hlasov. Pre mnohých ľudí, ktorým chýba potrebná zmena, ide "Snívame o tom, že budeme mať vlastné finca" cez hlavu. Fincas je poľnohospodárska pôda. V nemeckom jazyku však slovo často predstavuje vidiecke dovolenkové domy na španielskej pevnine. A kto nesníva o takom veľkom dovolenkovom dome?

Prečo veľa Nemcov kupuje dovolenkový dom?

Jedným z dôvodov vysokého dopytu je strach z inflácie. Investovanie do nehnuteľností sa považuje za bezpečnú investíciu. Ale okrem uloženia halierov má dovolenkový dom mnoho výhod. Čo by mohlo byť krajšie ako relaxovať doma? Najmä keď vás bazén naláka do studenej vody vo vašej vlastnej záhrade, malá pláž vedľa neho vás vyzve na opálenie a zvyšok zelenej oázy zdobí mäkká tráva - takto si môžete užiť svoju letnú dovolenku.

A taký bazén vrátane inštalácie zvyčajne nie je ani drahší ako letná dovolenka so štvorčlennou rodinou. Na oplátku získate relaxáciu na mnoho rokov. Nikdy riskujete, že budete musieť vstať skoro, aby ste si sedli na lehátkach, a bazén nie je nikdy preplnený.

Vo svojom bazéne nemusíte bojovať za lehátko

Nemusíte sa obávať ani vysokých prevádzkových nákladov. Môžete napr. s obnoviteľnými energiami, na ktoré existujú početné dotácie. Tepelné čerpadlo vzduch / voda môže tiež lacno ohrievať vodu na 28 stupňov. Dokonca aj solárne absorbéry, ktoré sa zmestia na strechu garáže, výrazne znižujú náklady na energiu. Kúpa špeciálneho krytu bazénu tiež stojí za vašu investíciu: zaisťuje, aby počas chladných nocí neuniklo zbytočné teplo.

Výhody / nevýhody vlastnej dovolenky

Ako vidíte, mať svoj vlastný dovolenkový dom so záhradou ponúka veľa výhod. Takýto dovolenkový dom je, samozrejme, predovšetkým veľkým finančným nákupom. Ale ak porovnáte, koľko peňazí miniete na svoju dovolenku v roku a koľko stojí dovolenkový dom, uvidíte, že dovolenkový dom so záhradou je v priebehu rokov lacnejší.

Výhody:

  • Domáce zvieratá môžu vždy cestovať
  • Deti sa môžu voľne pohybovať
  • Dovolenka je lacná, aj keď sa o seba postaráte
  • Môžete si tiež prenajať prázdninový dom
  • Kúpa domu sa za tie roky vyplatila

Nevýhody:

  • v prvom rade dosť veľký finančný nákup
  • Rekreačný dom v zahraničí: Niekto sa bude musieť postarať o správu na mieste
  • Ste zodpovední za upratovanie a stravovanie sami

Výber dovolenkového domu

Každý, kto sa teraz rozhodol kúpiť si dovolenkový dom, sa stále stretáva s niekoľkými veľkými otázkami: Kde by mal byť tento dom? Aký veľký by mal byť alebo kde je váš finančný limit?

Máte už presný nápad?

Ak ešte nemáte, alebo ak máte špeciálny nápad, mali by ste navštíviť niekoľko realitných portálov. Pretože tu nájdete niekedy skutočné výhodné ceny.