Nápady a inšpirácia

Vápno - starostlivosť a zimovanie

Vápno - starostlivosť a zimovanieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak do záhrady alebo na terasu prinesiete lipový strom, mali by ste vedieť o jeho starostlivosti a venovať pozornosť tipom na zimu.

V našich zemepisných šírkach sa vždyzelené lipové stromy väčšinou chovajú iba ako kontajnerové rastliny, podobné iným citrusovým rastlinám. Vápno (Citrus aurantifolia) alebo pravé vápno preferuje slnečné až mierne polotieňové miesto, najlepšie chránené pred vetrom, vonku (alebo ako izbová rastlina). Vápno tiež miluje subtropické podnebie.

Aby váš lipový strom rástol a prosperoval, tu je niekoľko rád, ako sa oň najlepšie postarať.

Starostlivosť o lipové stromy

Limeta alebo pravé vápno (Citrus aurantifolia)
Rast zvyk:zvislý, huňatý
výška:70 - 90 cm
Bloom:Máj až jún
Poloha:Slnko do čiastočného tieňa
poschodie:bohatá na humus, čerstvá až vlhká
Msgstr "Zobraziť viac obrázkov a údajov

Opakujte pravidelne

Vápno alebo lipový ker musíte podľa rastu rozmnožiť do väčších vaní.

»Tip:
Pre veľké rastliny by ste mali používať kvetináče s valčekmi, pretože tieto zaisťujú ľahší pohyb, napr. ak si prajete, aby rastlina vane bola do domu na zimu.

Presádzanie by sa malo uskutočňovať pravidelne v prvých niekoľkých rokoch, zvyčajne raz ročne. Vždy používajte špeciálnu citrusovú pôdu alebo priepustný rastlinný substrát (napr. Zmes piesku).

»Tip
Ak by lipový strom odhadzoval svoje listové šaty, je to kvôli stresovej situácii, ktorá pre neho bola spôsobená, napr. pretože bol presunutý a / alebo premiestnený. Po niekoľkých týždňoch sa však na husto rozvetvených konáre tvoria zvyčajne nové listy.

Vápno - kvitnutie a hnojenie

Od mája do júna vás bude lipa potešiť svojimi bielymi kvetmi. Až potom sa vytvoria zelené citrusové plody, ktoré sú základom koktail caipirinha.

Biele kvety sa objavujú na lipovom strome od mája do júna

»Tip
Počas tohto obdobia - od jari do leta - by ste mali hnojiť citrusovú rastlinu, pokiaľ možno raz týždenne hnojivom obsahujúcim železo, ktoré obsahuje železo, aby sa zabránilo nedostatku železa (rozpoznateľná žltými odfarbujúcimi listami).

Vystrihnite lipový strom

Ale buďte opatrní
Limety by sa mali vždy orezávať iba v zimnej fáze.

Ak sa limetky stratia z tvaru, môžete ich rezať ako iné ovocné stromy.

Citrus aurantifolia sa rezá nad listovou základňou alebo púčikom.

Zimné lipa strom

Vápno sa v zimnej záhrade cíti dobre. Vápno by malo zimu tráviť vždy v jasnejších izbách. To sa dá urobiť v obývacej izbe alebo v zimnej záhrade - ale potom pri teplotách okolo 20 stupňov a pri najvyššej možnej vlhkosti. Z tohto dôvodu je najlepšie postrekovať rastlinu pravidelne vodou, pretože to môže zabrániť roztočom.

dôležité: Vápno nemôže tolerovať priamy kontakt s podlahovými vykurovacími systémami, ktoré vyžarujú príliš veľa tepla.

Niektoré druhy vápna tiež tolerujú zimovanie v izbách bez mrazu bez vykurovania. Každému mesiacu by ste však mali dať rastlinám trochu hnojiva.

dôležité: Pri obidvoch metódach zimovania musíte vždy zabezpečiť, aby rastliny nevyschli - preto všetky citrusové rastliny pravidelne zavlažujte pravidelne.

Medzitým sa prechádzajú rastliny, ako napr. ponúkaný lipový grapefruit. Tieto väčšinou pomerne odolné rastliny sa majú ošetrovať podobne v starostlivosti (dodržiavajte pokyny pestovateľov k rastlinám).