Ponúk

Výsadba rúrkového navijaka - optimálne súkromie a pestrofarebné fasády

Výsadba rúrkového navijaka - optimálne súkromie a pestrofarebné fasády


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chcete optimálnu ochranu súkromia a stále štýlovú zelenú fasádu? V tomto článku sa dozviete, prečo je pre tento účel rúrkový naviják najvhodnejší.

S intenzívne zeleným, rýchlo rastúcim rúrkovým navijákom (Aristolochia macrophylla) môžu byť fasády, ploty a mreže v záhradách a domoch všetkého druhu bez problémov ekologizované v priebehu niekoľkých rokov - dokonca alebo najmä čiastočne v tieni na tienistých miestach. A vďaka svojmu hustému rastu je potrubný naviják, ktorý dorastá do výšky 10 metrov, tiež ideálny ako obrazovka a odtieň súkromia.

náznak: Zvláštnosťou tejto miernej plazivej rastliny sú listy v tvare srdca, ktoré sa dajú pripevniť takmer kdekoľvek.

Nádherný odtieň

Tropicky vyzerajúce listy rúrkového navijaka sú usporiadané nad sebou ako strešné tašky. B. ako vonkajšie posedenie.

Potrubný naviják alebo fajkový kvet / rastlina duchov (Aristolochia macrophylla)
Miera rastu:100 - 150 cm ročne
výška:600 - 1 000 cm
šírenie:200 - 600 cm
Koreňový systém:hlboko zakorenenie
Poloha:Slnko do čiastočného tieňa
poschodie:výživná, dobre odvodnená, humínna, vápenatá, piesčitá až hlinitá
Msgstr "Zobraziť viac obrázkov a údajov

Okrem toho je toto husté lístie k dispozícii na použitie počas extrémne dlhého obdobia - od mája do novembra a ešte dlhšie v miernych zimných teplotách. Rúrkové navijáky môžu na jeseň pomaly meniť svoju farbu na jasne žltú alebo žltú oranžovú farbu.

Tipy na starostlivosť o naviják na potrubie

Potrubné navijaky vo všeobecnosti vyžadujú iba minimálnu údržbu vonku, ktorá je obmedzená hlavne na pravidelnú, v prípade potreby aj na štedré prerezávanie, aby sa nekontrolovateľne nerozširovali príliš ďaleko.

náznak: Na celú rastlinu by sa však malo vykonávať vhodné osvetlenie minimálne každé 3 roky! Najmä preto, že príslušné bočné výhonky sa môžu šíriť až do 2 m ročne.

V opačnom prípade musí byť potrubný navijak primerane napojený počas dlhých období sucha - najmä na južných miestach. Hnojenie zvyčajne nie je potrebné, ale môže sa poskytnúť kedykoľvek, keď sa pestuje v prvom roku a keď existuje zrejmá potreba.

náznak: Alternatívne, na jar alebo na jeseň, sa môže humus tiež začleniť okolo zariadenia na navíjanie rúr.

Rúrkový naviják tiež vytvára od mája do začiatku augusta viac-menej nenápadný žltkastý kvet, z ktorého sa vytvorí fialovo sfarbené ovocie dlhé asi 5 cm, ktoré sa zjavne podobá kapsule, a preto sa javí ako veľmi nápadné.

Rúrkový navijak používajte ako zariadenie na výrobu kontajnerov

Potrubné navijaky sa môžu vysádzať aj vo vaniach, ale potom by sa mali umiestniť na čo najtiennejšie miesto. Pri výsadbe kvetináčov je dôležité zabezpečiť, aby rúrkový naviják mal enormne vysokú spotrebu vody, a preto musí byť napojený niekoľkokrát denne, najmä v letných mesiacoch.

náznak: Odolné juhoamerické poddruhy „Gigas“ sú oveľa vhodnejšie na pestovanie kvetináčov, čo je ideálne na zatienenie zimnej záhrady. Najmä preto, že táto rastlina má tiež pôsobivejší kvet!Komentáre:

 1. Umit

  What words ... Great, an excellent idea

 2. Fath

  Celkom správne! Je to dobrá myšlienka. Vyzývam na aktívnu diskusiu.

 3. Arnaldo

  Willingly I accept. The question is interesting, I too will take part in discussion. I know, that together we can come to a right answer.

 4. Su'ud

  Odstránené (zmätená téma)Napíšte správu