Výzdoba

Funkien - vytrvalé rastliny s ozdobnými kvetmi!

Funkien - vytrvalé rastliny s ozdobnými kvetmi!We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čítajte tu, ako vysadiť vytrvalé hostesky, oplodniť ich a udržať nepríjemné slimáky mimo hostas.

V súčasnosti je v špecializovaných predajniach ponúkaných až 40 rôznych druhov hostiteľov, ktoré sa dajú rozlíšiť predovšetkým v farbe listov (zelené, žltozelené a biele pruhy) a v kvetinovej farbe (prevažne v bielej, fialovej, ružovej).

Vďaka svojmu exotickému vzhľadu sú vždy obľúbenou atrakciou v tieni postele, ktorú dodávajú osobitnej kráse. A niektoré kvetinové iskry očarujú svojich divákov aj s veľmi očarujúcou vôňou!

Výsadba iskier

Rádia s výškou od 20 do 80 cm sa dajú vysádzať vonku alebo v kvetináčoch. Všetko, čo potrebujete, je tienisté až stredne tienisté miesto v naj výživnejšej až hlinitej pôde.

náznak: Málo odrôd dokonca dobre znáša slnko, ako napr B. August Mesiac alebo Súčet a Látka.

Väčšina trvaliek Funkien sa v priebehu rokov šírila hojne vo všetkých smeroch a potom sa dá ľahko zdieľať s rýčom a presadiť na nové miesto.

Kontrola škodcov v rádiových oblúkoch

Slimáky sú pravdepodobne najväčšími nepriateľmi rádia. Najmä preto, že majú tendenciu manipulovať s čerstvými zelenými listami trvaliek na jar a často ich jedia z ratzeputzu. Preto je určite vhodné šíriť slimačie zrno okolo hostiteľov od jari do jesene.

náznak: Medzitým sú odrody odolné voči slimákom už k dispozícii v záhradníckych obchodoch, ako napr B. Big Daddy, jún alebo Halcyon atď.

Tipy pre starostlivosť o rádiá

Kvôli ich veľkým listom potrebujú iskry veľa vody - vrátane trvaliek vysadených vo vaniach. Preto sa musia v teplých dňoch zalievať niekoľkokrát - zabráňte zamoknutiu! A dokonca aj v suchých zimných dňoch musí byť rádioprijímač mierne zásobovaný vodou.

náznak: Kôra na mulčovanie chráni hostiteľa pred vyschnutím - najmä v zime! Pretože iskry sú vždy ako vlhká podlaha.

"hnojenie

Okrem toho je možné iskry dodávať kompostom asi dvakrát ročne (v apríli a bezprostredne po odkvitnutí alebo na jeseň) - začleniť ho okolo stonky rastliny. Ak je to potrebné, môže sa pred kvitnutím podať aj minimálne hnojivo.

"Zimná ochrana

Ako zimnú ochranu by Funkie nemali byť odrezané jej zvädnuté lístkové šaty, aj keď nie sú nevzhľadné hnedé a vyzerajú mierne svalnaté. Týmto spôsobom zostane Funkie vytrvalé a bez problémov dokáže vydržať teploty až do -20 ° C.

Až začiatkom jari môžu byť teraz väčšinou hnité listy odrezané, aby sa podporilo zvyčajne dosť neskoré natáčanie nových listov.

náznak: Na druhej strane iskry, ktoré sa uchovávajú vo vaniach, vyžadujú dodatočnú ochranu pred zimou, napr. B. vo forme záhradného rúna alebo poťahu kvetináča kokosovými rohožami atď.