Ponúk

Krvácajúce srdce - veľmi špeciálna rastlina

Krvácajúce srdce - veľmi špeciálna rastlina


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho rastlín má skutočne mimoriadne názvy. Vieš napr. krvácajúce srdce? Je to krásna kvetina, ktorá po vysadení krásne rastie.
Krvácajúce srdce nájdete v mnohých záhradách -

Keď začujete meno Bleeding Heart, môžete takmer uveriť, že ide o film alebo názov knihy. V skutočnosti je to však rastlina. To je tiež známe ako kvetina srdca alebo horiace srdce. Krvácanie srdca, pretože kvety majú tvar srdca a pri otvorení sa tvoria „trhliny“. A presne to sa stane od mája do konca júna. Rastlina sa potom stiahne do zeme.

Špecialita:

Keď krvácajúce srdce kvitne, čoskoro uvidíte, ako rýchlo vädne a mizne. Aspoň to vyzerá takto. Rastlina však umrie iba povrchne. Korene zostávajú nedotknuté a čakajú tam až do budúcej jari. Nemusíte sa teda báť, že sa rastlina zlomí, ak začiatkom leta zožltne a zdá sa, že uschne. Je to normálne s krvácajúcim srdcom. Môžete to porovnať s cibuľkami tulipánov, hyacintov a narcisov, ktoré uschnú aj po odkvitnutí.

Náš tip:

Poznačte si alebo označte miesto, kde je vysadené krvácajúce srdce. Nie že by ste náhodne poškodili alebo vytrhali korene pri zhrabovaní, pretože nemôžete rozoznať rastlinu nad zemou.

Do záhrady umiestnite krvácajúce srdce

Poloha:

Ak chcete priviesť krvácajúce srdce do záhrady, musíte vopred premyslieť správne umiestnenie. V pôvodnom dome rastie na svetlých, čiastočne zatienených miestach. Tak ponúknite rastline také miesto vo vašej záhrade. Najlepšie je zasadiť krvácajúce srdce do svetlého tieňa stromov alebo trvaliek rastúcich vyššie.

Poschodie:

Pokiaľ ide o pôdu, Flaming Heart potrebuje uvoľnenú pôdu bohatú na humus. Dažďová alebo zavlažovacia voda musí byť schopná odtekať bez problémov, ale stále musí uchovávať vlhkosť. Podlaha by preto mala byť trochu kriedová, pretože lepšie ukladá vlhkosť.

Rastliny:

Ak nájdete správne miesto pre krvácajúce srdce, mali by ste ho na jar zasadiť do záhrady. Toto je optimálny čas, pretože rastlina v auguste ustupuje späť do pôdy. Až do tohto bodu má krvácajúce srdce stále dostatok času na dobrý rast. Neusádzajte však rastliny až do polovice apríla, keď už takmer nezmrazuje.

Ak ste vysadili krvácajúce srdce na záhrade, je dôležité, aby ste ho pravidelne zalievali. Ale nie príliš, inak by rastlina mohla hniť. Ak mráz znovu príde, zakryte krvácajúce srdce vždy hlinenou nádobou alebo záhradným rúnom.

Pozor: krvácajúce srdce je jedovaté!

Ak chcete vysadiť, ošetrovať alebo sa len dotýkať krvácajúceho srdca v záhrade, vždy noste rukavice. Rastlina je jedovatá vo všetkých častiach. Ak máte domáce zvieratá alebo deti, ktoré by sa mohli ľahko dostať k závodu, radšej ich nedávajte do záhrady. Čítajte tu, ktoré rastliny sú stále jedovaté.