Inštrukcia

Zrnková káva - Hnojivo zadarmo pre rastliny v kvetináči a v kvetináči!

Zrnková káva - Hnojivo zadarmo pre rastliny v kvetináči a v kvetináči!We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zrnková káva nepatrí do nádoby na odpad, nanajvýš na kompost. Ešte lepšie je, ak kávovú múčku použijete ako hnojivo zadarmo. Vaše rastliny budú určite šťastné, rovnako ako vaša peňaženka.

V nespočetných domácnostiach sa čerstvá kávová múčka každý deň bezstarostne likviduje v popolnici, aj keď ide o vysoko kvalitné hnojivo pre rastliny v prírode a v kvetináči.

Dokonca aj kávové struky, ktoré sa v súčasnosti často používajú, a veľká časť všetkých kávových filtračných vreciek sa dajú na komposte stále premieňať na hnojivo.

náznak: Otvorená mletá káva sa môže vždy začleniť priamo okolo rastlín! Získateľné varením kávy v nespočetných kávovaroch.

Zrnká kávy sú tak výživné

Zrnková káva je prakticky zadarmo, absolútne šetrné k životnému prostrediu hnojivo, ktoré je denne dostupné na mnohých miestach a je tiež bohaté na živiny, ako napr. B.

 • draslík
 • dusík
 • Fosfor.

Okrem toho sa káva považuje za mierne „kyslú“. B. môže byť významne znížená pôdou rašeliniska. Zrnková káva tiež neutralizuje extrémne vápenatú zavlažovaciu vodu a chráni niektorých škodcov od rastlín.

náznak: Dážďovky milujú aj kávové usadeniny! Sú k tomu takmer magicky priťahovaní a ich prítomnosť optimálnym spôsobom uvoľňuje pôdu v lôžkach!

Tipy na aplikáciu kávových zŕn ako hnojív

 • Najskôr nechajte kávovú usadeninu vychladnúť
  Pred vydaním kávové usadeniny vždy nechajte vychladnúť - nikdy ich nepoužívajte horúce! Mletá káva by sa mala tiež nanášať čo najsuchšie, pretože mletá káva máva tendenciu rýchlo sa tvoriť plesne. Preto čerstvú kávovú múčku na krátky čas skladujte v otvorenej nádobe!
 • Nehnojte príliš často
  Frekvencia hnojenia mletou kávou závisí od príslušného rastlinného druhu, nemala by sa však preháňať - napr. B. Hnojenie izbových rastlín raz v zime a raz na jar, vonkajšie rastliny v priemere až štyrikrát do roka. Nemôžete však nadmerne hnojiť kávou, čo znamená, že záhradný hobby je vždy na pravej strane hnojivom, napríklad kávou.
 • Mletú kávu zmiešajte s pôdou na kvetináče
  Ak sa kávové usadeniny zbierajú po určitú dobu, môžu sa zmiešať s čerstvou pôdou na sadenie a do nich sa môžu zasadiť rastliny.
 • Pracujte dobre v exteriéri
  Alebo kávové usadeniny sa jemne posypú kvetináčmi alebo okolo vonkajších rastlín a trochu pôsobia s malým zhrabnutím na povrchu.
 • Zrieďte kávovú usadeninu vodou
  Okrem toho malé množstvo kávovej múčky sa môže tiež riediť veľkým množstvom vody a napojiť na izbové rastliny. Záhradník by nemal listy zalievať, ale len hnojiť stonku rastliny.
 • Zvyšky patria do kompostu
  Na kompost sa môžu zlikvidovať aj iné kávové usadeniny - potom kompost pred použitím dobre premiešajte!
 • Zrnková káva ako zabijak mravcov
  Zrnká kávy tiež chránia rastliny pred mravcami, ktoré nemajú radi vôňu kávy, a preto sa obvykle zdržujú ďaleko od rastlín, ktoré sú nimi hnojené.

náznak: Zrnková káva je obzvlášť obľúbená u ruží, rododendronov, azalky, fuchsie, muškáty, hortenzie, bobule, paradajky, uhorky, tekvica a cuketa atď.

Mimochodom:

V mnohých reštauráciách sa kaviareň bezstarostne likviduje. Preto môže byť užitočné, ak sa tam spýtate, či môžete pravidelne zbierať kávové usadeniny!