Inštrukcia

Zrnková káva - Hnojivo zadarmo pre rastliny v kvetináči a v kvetináči!


Zrnková káva nepatrí do nádoby na odpad, nanajvýš na kompost. Ešte lepšie je, ak kávovú múčku použijete ako hnojivo zadarmo. Vaše rastliny budú určite šťastné, rovnako ako vaša peňaženka.

V nespočetných domácnostiach sa čerstvá kávová múčka každý deň bezstarostne likviduje v popolnici, aj keď ide o vysoko kvalitné hnojivo pre rastliny v prírode a v kvetináči.

Dokonca aj kávové struky, ktoré sa v súčasnosti často používajú, a veľká časť všetkých kávových filtračných vreciek sa dajú na komposte stále premieňať na hnojivo.

náznak: Otvorená mletá káva sa môže vždy začleniť priamo okolo rastlín! Získateľné varením kávy v nespočetných kávovaroch.

Zrnká kávy sú tak výživné

Zrnková káva je prakticky zadarmo, absolútne šetrné k životnému prostrediu hnojivo, ktoré je denne dostupné na mnohých miestach a je tiež bohaté na živiny, ako napr. B.

 • draslík
 • dusík
 • Fosfor.

Okrem toho sa káva považuje za mierne „kyslú“. B. môže byť významne znížená pôdou rašeliniska. Zrnková káva tiež neutralizuje extrémne vápenatú zavlažovaciu vodu a chráni niektorých škodcov od rastlín.

náznak: Dážďovky milujú aj kávové usadeniny! Sú k tomu takmer magicky priťahovaní a ich prítomnosť optimálnym spôsobom uvoľňuje pôdu v lôžkach!

Tipy na aplikáciu kávových zŕn ako hnojív

 • Najskôr nechajte kávovú usadeninu vychladnúť
  Pred vydaním kávové usadeniny vždy nechajte vychladnúť - nikdy ich nepoužívajte horúce! Mletá káva by sa mala tiež nanášať čo najsuchšie, pretože mletá káva máva tendenciu rýchlo sa tvoriť plesne. Preto čerstvú kávovú múčku na krátky čas skladujte v otvorenej nádobe!
 • Nehnojte príliš často
  Frekvencia hnojenia mletou kávou závisí od príslušného rastlinného druhu, nemala by sa však preháňať - napr. B. Hnojenie izbových rastlín raz v zime a raz na jar, vonkajšie rastliny v priemere až štyrikrát do roka. Nemôžete však nadmerne hnojiť kávou, čo znamená, že záhradný hobby je vždy na pravej strane hnojivom, napríklad kávou.
 • Mletú kávu zmiešajte s pôdou na kvetináče
  Ak sa kávové usadeniny zbierajú po určitú dobu, môžu sa zmiešať s čerstvou pôdou na sadenie a do nich sa môžu zasadiť rastliny.
 • Pracujte dobre v exteriéri
  Alebo kávové usadeniny sa jemne posypú kvetináčmi alebo okolo vonkajších rastlín a trochu pôsobia s malým zhrabnutím na povrchu.
 • Zrieďte kávovú usadeninu vodou
  Okrem toho malé množstvo kávovej múčky sa môže tiež riediť veľkým množstvom vody a napojiť na izbové rastliny. Záhradník by nemal listy zalievať, ale len hnojiť stonku rastliny.
 • Zvyšky patria do kompostu
  Na kompost sa môžu zlikvidovať aj iné kávové usadeniny - potom kompost pred použitím dobre premiešajte!
 • Zrnková káva ako zabijak mravcov
  Zrnká kávy tiež chránia rastliny pred mravcami, ktoré nemajú radi vôňu kávy, a preto sa obvykle zdržujú ďaleko od rastlín, ktoré sú nimi hnojené.

náznak: Zrnková káva je obzvlášť obľúbená u ruží, rododendronov, azalky, fuchsie, muškáty, hortenzie, bobule, paradajky, uhorky, tekvica a cuketa atď.

Mimochodom:

V mnohých reštauráciách sa kaviareň bezstarostne likviduje. Preto môže byť užitočné, ak sa tam spýtate, či môžete pravidelne zbierať kávové usadeniny!