Výzdoba

Výroba záhradného náradia v zimnom období - postupujte podľa týchto tipov

Výroba záhradného náradia v zimnom období - postupujte podľa týchto tipov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V zime by sa nemali správne umiestňovať iba rastliny. Záhradnícke náradie musíte zimovať. Vysvetľujeme, ako na to.

Záhradné náradie musí byť tiež vyrobené z odolného voči zimným vplyvom

Nechceme sa však len sústrediť na záhradné náradie, ako sú kosačky na trávu, pretože mnohí často zabúdajú na najjednoduchšie záhradné náradie, ako napr. záhradná hadica, vodné čerpadlo a podobne. Tieto záhradné náradie je tiež potrebné vyrobiť v zimnom období.

Starostlivosť a čistenie rýp, kosačiek na trávu atď.

Musíte si vždy uvedomiť, že záhradné náradie musí byť správne uložené hibernácie dobre prežiť. Napríklad najskôr musíte záhradnú hadicu úplne vyprázdniť a potom ju zvinúť bez zauzlenia. Teraz si môžete konečne umyť záhradné rukavice a vziať kosačku na kontrolu. Tu je viac tipov na zimu pre vaše záhradné náradie:

»Záhradné náradie čistite správne!

Je dôležité, aby ste všetky záhradné náradie opäť vyčistili koncom jesene, keď je záhradníctvo do značnej miery ukončené. Musíte dôkladne odstrániť zvyšky pôdy a lístia atď., Ktoré trvalo chránia zariadenie.

Dôležité:

Po vyčistení by ste mali záhradné náradie nastaviť úplne na sucho, aby kovové časti nehrdzaveli.

Pred skladovaním záhradné náradie poriadne vyčistite!

Mali by ste tiež rozobrať jednotlivé zariadenia a zároveň ich vyčistiť do jednotlivých častí, vyčistiť ich a znovu zložiť. Opatrenie, ktoré je okrem iného obzvlášť dobré pre elektrické zariadenia, ako je kosačka.

Tip:

Pri demontáži zariadení môžete tiež naostriť žací nôž, namazať pánty, vypustiť starý motorový olej, odmastiť reťaze a podobne.

»Vykonajte opravu!

Pri čistení záhradného náradia často vidíte menšie chyby, ktoré by ste mali okamžite opraviť, napr Natierajte poškodené farby, dotiahnite skrutky, znovu brúste rezný nástroj atď.

Tip:

Ak sa dajú zariadenia opravovať iba po častiach, mali by ste ich rozobrať a zachovať dobrú časť, napr. Stonky. Pretože tieto niekedy hodnotné jednotlivé časti môžete kedykoľvek znova použiť na inom zariadení.

»Nájdite možnosti ukladania!

Pokiaľ pre záhradné náradie nie je obvyklé zimné miesto, malo by sa vytvoriť. Na tento účel sa v špecializovaných predajniach ponúka niekoľko variantov, ako sú napríklad policové systémy pre garáže a suterény, skladovacie haly, skrinky na špeciálne vybavenie atď. Ak nie je dostatok miesta, môžete na severnej strane domu ukotviť malý prístrešok na náradie. Počas zimných mesiacov môžete svoje zariadenie uložiť do skleníka.

Optimálne miesto na prezimovanie záhradných nástrojov: odkladacia hala

V každom prípade je dôležité, aby záhradné náradie nebolo v zime vonku, čo by mohlo spôsobiť vážne škody. Pretože guma je napr. v prípade mrazu sa rýchlo stáva pórovitým, deformuje sa drevo, odfarbujú sa vločky, hrdza sa usadzuje v dôsledku vlhkosti atď.

»Vylúčte riziko zranenia!

Záhradné náradie by malo byť vždy uložené tak, aby nemohlo predstavovať riziko poranenia vás alebo vašich detí. Napríklad by ste mali vždy vyčistiť počítačové zariadenia hrotmi pri stene. To isté sa týka hrotov, rezacích nástrojov, hrablíc a podobne.

Tip:

Záhradné náradie, ktoré nie je potrebné používať v zime, je možné prikryť filmom alebo priedušným rúnom, aby neprášilo prach a nespustilo pavučiny.

»Čistite a skladujte vodné čerpadlá!

Ak v záhrade využívate aj rybnú hmlu alebo vodné čerpadlá, napríklad v záhradnom jazierku ako fontánu alebo vo fontánovej šachte na zavlažovanie vody, mali by ste ich nastaviť aj na mrazivé zimné mesiace.

Pred skladovaním vyčistite vodné čerpadlá

Pred prezimovaním však musíte dôkladne vyčistiť hmlu rybníka a vodné čerpadlo až do najmenších detailov a odstrániť zvyšky rias. Ak s tým nie ste oboznámení, mali by ste na to radšej najať špecialistu.

Tip:

Táto služba sa zvyčajne ponúka veľmi lacno v špecializovaných predajniach, napr. potom, ak ste si vopred zakúpili príslušné vodné čerpadlo od príslušného predajcu. Preto pri nakupovaní vždy požiadajte o zimný servis!