Sadenice

Výsadba hmlovej trávy - takto sa to robí

Výsadba hmlovej trávy - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Okrasná tráva, ktorá vždy priťahuje pozornosť, je hmla trávy. Prečítajte si, ako by ste mali zasadiť a starať sa o túto filigránovú trávu z hmly.

Hmlistá tráva je ešte jemnejšia ako tu uvedená okrasná tráva

Celoročná, celkom neznáma hmlovina sa rýchlo stáva špeciálnym upútavkom v záhrade a skvelou alternatívou k iným druhom trávy a trstiny, ako napr. Pampy trávy. Vďaka svojim jemným kláskam vyzerá, že rastlina leží v hmle. Preto je ideálny na použitie ako dekorácia stolov alebo ako jemný doplnok ku kyticiam kvetov.

»Tip:

Odrežte trávu z hmly, vysušte ju nad hlavou, zľahka ju nastriekajte farbou a zapracujte ju do kytíc sušených kvetov alebo kytíc kvetov - jemne vyzerajúci výplň, ktorá funguje optimálne!

Ak si teda chcete na záhrade vychutnať tento úžasný lov, potom máme niekoľko tipov, ako pestovať a starať sa o trávu z hmly.

Rastlinná hmla tráva

Jemne ružová až žltohnedá kvitnúca hmlovina, často označovaná ako oblačná tráva, sa zvyčajne ponúka ako osivo v špecializovaných predajniach. Toto semeno by ste mali zasiať na jar (približne od apríla) na slnečnom, skutočne iba čiastočne zatienenom mieste, hlboko asi 3 centimetre v dobre odvodnenej pôde. Potom na ňu zľahka položte zem, stlačte ju a nalejte.

Môžete tiež zasadiť hmlu zo severnej Afriky do vedra. Umiestnená na terasách a balkónoch, hmlová tráva vyzerá mimoriadne dekoratívne.

»Tip:

Ak sa ešte stále dajú očakávať silné mrazy (väčšinou až po ľadových svätcov), mali by ste chrániť semeno, ktoré sa už rozšírilo, opäť pomocou záhradného rúna.

Po niekoľkých dňoch sa potom hmla trávy (doba klíčenia približne 5 až 10 dní) vylíhne zo zeme a vyvinie sa na priemernú vytrvalú rastlinu, ktorá je približne 60 centimetrov vysoká, čo by nemalo chýbať, najmä v stredomorských záhradách.

»Tip:

Na konci leta alebo jesene by ste mali z trvalej trávy okrasnej trávy vziať dostatok semien, vysušiť ju a na jar ju zasadiť. Na dobrých miestach sa môže hmlistá tráva samočinne vysiať.

Hmla Grass Tipy Care

Casting / hnojenie:

Okrasné trávy zvyčajne vyžadujú malú údržbu. Mali by ste ich mierne zalievať iba v horúcich dňoch ráno a / alebo večer. Dodatočné nanášanie kompletného hnojiva je vhodné iba vtedy, ak je to viditeľné.

Zadná časť:

V období od júla do septembra kvitne hmlistá tráva a nemala by sa odrezávať ihneď po odkvitnutí (samovysevom). Až koncom jesene by ste mali úplne uťať zvädnutú trávu.