Ponúk

Budovanie zimných štvrtí pre ježkov - predstavených 5 nápadov

Budovanie zimných štvrtí pre ježkov - predstavených 5 nápadov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hedgehogs nemajú v zime ľahké, pretože nemajú teplú kožušinu. Preto by ste mali vybudovať zimnú štvrť pre ježkov. Tu je 5 nápadov, ako to urobiť.

Pomôžte zvieratám v zime

Hneď ako príde na jeseň, každý opatrný záhradník by mal premýšľať aj o ježkoch, ktorí naliehavo potrebujú miesto, kde môžu stráviť zimu v chladných dňoch (od polovice októbra) a najneskôr pri hustom snehu. Ako záhradník z toho môžete mať úžitok: ježko sa považuje za prírodného nepriateľa škodcov, ako sú slimáky.

Normálna hromada listov nestačí

V zimných štvrtiach sa mnoho listov, ktoré padli zo stromov, často zloží, z ktorých sa potom môže ježko schovať. Pre ježka je to nielen skvelá vec, ale aj rozumné využitie jesenných listov. Ale ak závan vetra zničí nádheru, potom niektorí ježkovia majú rýchlo veľký problém! Chceli by sme vám preto predstaviť niekoľko nápadov, ako si môžete vybudovať stabilné zimné štvrte pre ježkov.

Najprv:

Hedgehogs pôjdu na záhradu, iba ak sa zmestí prírodné prostredie. Patria sem pôvodné stromy, kompostové hromady, drevené hromady, svieže trávniky a podobne. Neočakáva sa, že uprataná záhrada navštívi ježka.

Budovanie zimných štvrtí pre ježkov - predstavených 5 nápadov

Idea č. 1 - Vytvorte stabilné miesto na skrývanie listov:

Na tento účel musíte dať drôtené pletivo dostupné od špecializovaných predajcov na existujúcu hromadu listov (špičky zatlačte dobre do zeme), celú vec znova zakryte kefou a ručne vyrežte otvor na bok.

Na hromadu listov natiahnite drôtené pletivo

Tip:
Hedgehog navštevuje tento typ obydlia sám. Najmä preto, že okrídlený list vyzerá celkom prirodzene, čo ježkovia jednoznačne uprednostňujú.

Idea č. 2 - vykopať žľab:

Môžete si tiež postaviť alternatívnu zimnú štvrť vyhrabaním malého žľabu. Najlepšie je vyplniť tento prírodný variant života trochou machu a lístia a zakryť ho štetcom. Potom už len musíte čakať, až v ňom bude hniezdo ježko.

Idea č. 3 - Ponúkam hedgehog house ako trvalý dom:

V špecializovanom obchode so záhradou (alebo tiež tu) sú teraz dokonca aj špeciálne domy na ježky, ktoré sú vizuálne veľmi lákavé, ale sú dosť drahé na kúpu. Značka je jednoduchšia Eigenbau, Takýto ježko si môžete postaviť sami, napr Vložte štyri tehly do štvorca (pôdorys v otvore) a zakryte ich na vrchu kamennou doskou (napr. Umytou betónovou doskou).

Hedgehog si tiež môžete postaviť sami

Toto je len jedna z mnohých možností. Takýto ježko dom môžete samozrejme tiež postaviť z drevených panelov. Je dôležité, aby ste všetky vankúšiky vždy vložili do dostatočného množstva hniezdnych materiálov!

Idea č. 4 - ponúka zabezpečenie ako prístrešok:

Ak na jar obmedzíte iba hrubé živé ploty, ježkovia tam môžu nezávisle nájsť domov na zimu. Najlepšia vec, ktorú tu musíte urobiť, je zhromaždiť akékoľvek ďalšie listy tesne pred takýmto živým plotom, čo znamená, že zvyčajne zostáva vo vetre.

Tip:
Na jar potom môžete použiť hnité listy ako prírodné hnojivo priamo okolo živého plotu.

Idea č. 5 - Zima, mladí, slabí a chorí ježkovia v dome:

Veľmi mladé zvieratá, ale aj oslabené a choré ježky, by sa mali prezimovať pri nízkych teplotách v chladnej miestnosti alebo v izolovanom byte na balkóne alebo terase. Najlepšie je vždy konzultovať s veterinárnym lekárom, pretože malé zvieratá sa často musia zbaviť škodcov (kliešte, blchy atď.).

Zimu môžu v dome tráviť mladí, slabí a chorí ježkovia

Tip:
Pokiaľ je to možné, mali by ste na jar v pôvodnom mieste prepustiť záložné zvieratá. Je však dôležité, aby ste počas prvých niekoľkých dní stále poskytovali trochu jedla vonku.

Vyčistite štvrti ježkov

Na jar - väčšinou v máji, keď sa ježci vrátia k lovu škodcov - by ste mali zimnú štvrť dôkladne vyčistiť. Ideálnym riešením pre obydlia je použitie horúcej vody, ktorá neobsahuje žiadne škodlivé látky. Najlepšie je vyhnúť sa chemickým čistiacim prostriedkom.

Od neskorého leta môžete domček ježkov opäť osadiť čerstvým hniezdnym materiálom, napríklad slamou alebo listami, aby sa ježkovia opäť rýchlo cítili ako doma.

Celoročné opatrenia na ochranu ježka

»Ponuka jedla:

Ježek miluje záhradný kompost, ktorý mu poskytuje dostatok jedla a zároveň prírodný úkryt. Ak kompost neexistuje alebo nemôžete zostaviť kompost, mali by ste použiť ježkovia na jeseň, napr. Kŕmte ich jemným krmivom pre psov alebo mačky, ako aj suchým ježkom, aby ste vyvážili svoje obrovské energetické požiadavky.

Ježkovia nenapĺňajte mliekom, ale vodou!

Hedgehogs zvyčajne hibernáciu prerušia, aby absorbovali energiu vo forme potravy. Preto by ste mali vždy umiestňovať malé množstvo suchého jedla do blízkosti zimných štvrtí.

dôležité:
Hedgehogom nikdy nedávajte mlieko, pretože spôsobujú hnačku. Stačí lepšia voda a trochu zrelého ovocia.

»Krycie pivničné šachty:

Mnoho ježkov je v záhrade po celý rok vystavených nebezpečným situáciám, ktorým by sa v niektorých prípadoch ľahko zabránilo. Týmto spôsobom chránia kryté pivničné šachty ježkovia pred neúmyselným prienikom. Pretože tu zvieratá umierajú nešťastne.

»Nedotýkajte sa ježkov:

Okrem toho by ste mali sledovať ježkovia len z diaľky. Len ak zistíte, že je zviera choré, mali by ste sa o neho starať a starať sa oň.

Link:

V zime samozrejme nepotrebujú pomoc len ježkovia. Vtáky majú tiež ťažké obdobie v chladnom období. Tu je náš tip na odkazy:

»Krmenie vtákov v zime - 8 tipov