Dom a záhrada

Výsadba a údržba pestovateľov zemiakov - postupujte podľa týchto tipov


Ak máte záhradu pri brehu alebo mokrej lúke, mali by ste určite zasadiť kvety zemegule. Pretože vlhké prostredie je ideálnym miestom pre tieto kvety.

Globeflowers milujú vlhké pôdy

Globefloweri sú často zamieňaní s prchavými plodmi kvôli ich sférickému, takmer uzavretému kvetu. Medzitým je tento žiarivo žltý kvetinový vzor vzácny a preto chránený druh, ktorý sa darí na vlhkých lúkach av blízkosti vodných bodov.

Globeflowers - tiež nazývané zlaté hlavy alebo maslové gule - sú teraz k dispozícii aj v špecializovaných predajniach v rôznych kultivačných formách (vrátane oranžovej, mierne otvorenej kvetiny).

Vedeli ste:

Rastlina je jedným z najdôležitejších zdrojov živín pre včely, preto sa odporúča pestovanie v každej záhrade. Mimochodom, globeflower bol preto v roku 1995 nazvaný Kvet roka!

Rastúce tipy

Mali by ste pestovať globeflower vo vašej záhrade v rozmedzí 30 až 80 centimetrov ako trvalku. Tam, kde to vyžaduje živnú, vlhkú pôdu v čiastočnom tieni. Výsadba v bezprostrednej blízkosti záhradných jazierok je tiež ideálna, pretože guľovité sú rastliny, ktoré tolerujú zamokrenie.

»Tip:

Otužilé globeflowery sú tiež ideálne na pestovanie rastlín na záhrade, ak sa im ponúka čiastočne zatienené a pomerne vlhké miesto výsadby.

Globeflower v detailoch

Prirodzený globeflower kvitne od mája do júna, zatiaľ čo kultivary prezentujú svoje kvety až do augusta. Kvôli minimálnym toxínom, ktoré obsahuje, by ste nemali používať túto kvetinu ako rezanú kvetinu.

Starostlivosť Tipy

Hnojenie:

Pravidelne raz na jar - pred kvitnutím - by ste mali poskytnúť inak ľahko ošetriteľnú kvetinovú kvetinu s kompletným hnojivom. Týmto spôsobom sa trvalka v priebehu rokov nepretržite šíri vo vašej záhrade a dá sa z času na čas oddeliť.

»Tip:

Opatrne rozdeľte zariadenie rýľom a zdvihnite ho, potom ho znova umiestnite na nové miesto alebo ho ponúknite na výmenných prevádzkach rastlín.

Globeflowers sa množia samy od seba

Zavlažovania:

Globeflowers vždy potrebujú vlhkú pôdu, čo je dôvod, prečo počas dlhých období sucha musíte pôdu okolo rastliny dobre zavlažovať najmenej dvakrát denne, ak je to potrebné.

»Tip:

Globeflowers sa môžu dariť aj v priesvitnom odtieni iných rastlín.

Boj proti chorobám:

Kvety zriedkavo napadajú škodcovia a choroby. Okamžite by sa malo bojovať iba s chorobou listových škvŕn (často príznakom nedostatku) malým vápnom z medeného vápna.