Starostlivosť

Tipy pre pestovanie mini uhoriek

Tipy pre pestovanie mini uhoriek


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pestovanie malých uhoriek vo vašej vlastnej záhrade je v skutočnosti veľmi jednoduché. Najlepšie je postupovať podľa našich tipov.

Uhorky by mali byť uprednostňované v nočnej omáčke

Mini uhorky, ktoré sa často označujú ako mexické mini uhorky, sú u detí obľúbené nielen kvôli ich pruhovanému vzhľadu, ale aj kvôli stále výraznej chuti uhoriek. A to napriek skutočnosti, že mini uhorky skutočne patria do tekvicovej rodiny!

Mini uhorky, ktoré majú veľkosť až 4 centimetre, vyrastajú vo forme horolezeckej rastliny, ktorú môžete ľahko umiestniť na balkóny a terasy kvôli malým priestorovým nárokom.

»Tip:
Mini uhorky sú vhodné na okamžitú konzumáciu, ale tiež sú vynikajúcou dekoráciou na syrových tanieroch a klobásových tanieroch, ako aj na šalátoch. Na druhej strane, deti si užijú mini uhorky ako zdravé desiatu.

Pestovanie

Semená pre túto jednoročnú rastlinu sú k dispozícii v dobre zásobených záhradných obchodoch, ktoré môžete pestovať v malých kvetináčoch na slnečnom okennom parapete alebo v skleníku pri teplote 18 až 25 stupňov od konca marca / začiatku apríla - rovnako ako tradičné uhorky.

»Tip:
Je ideálne, ak na pestovanie mini uhoriek, ktoré ste predtým obohatili o hobliny s malým obsahom rohov, použijete rastlinnú pôdu (efekt hnojenia).

Hneď ako vyrastú prvé uhorky, mali by ste jednotlivé rastliny umiestniť jednotlivo do malých kvetináčov a pestovať pomocou malých bambusových tyčiniek (stabilizačný prostriedok).

Alternatívne môžu byť mini uhorky pestované aj priamo na poli od polovice mája. Zber plodov je potom samozrejme oneskorený, ale to nie je problém pre samotnú rastlinu.

Navrhnúť

Po ľadových svätých - od polovice mája - môžete potom priniesť aj mini uhorky, ktoré boli vyvedené na čerstvý vzduch. Odporúča sa zvoliť slnečné miesto, ktoré je chránené pred vetrom, kde malé uhorky môžu dozrieť. Je tiež dôležité, aby ste dodržali vzdialenosť výsadby najmenej 50 centimetrov. Prípadne môžete mini uhorky zasadiť do veľkých kvetináčov a umiestniť ich vonku.

»Tip:
Mini uhorky netolerujú žiadne teploty mrazu. V chladných dňoch teda stále musíte chrániť uhorky záhradným rúnom!

Mini uhorky potrebujú pomôcky na šplhanie

Ďalej uhorky, ktoré dorastajú do výšky 3 metrov, potrebujú od začiatku lezeckú pomôcku, kde si môžu svoju cestu navinúť. Na tento účel je samozrejme vhodný tiež múr na terasách a balkónoch.

Najmä na začiatku svojho rastu by ste sa mali s prvými pomôckami na šplhanie stále pletiť prvé výhonky mini uhoriek, aby ste získali rastline dostatočnú stabilitu zdola.

Starostlivosť o mini uhorky

Pour mini uhorky:

Rovnako ako tradičné uhorky, aj malé uhorky, ktoré kvitnú žltou, sa považujú za robustné a rastú prakticky celé leto. Mali by ste ich mierne zalievať, najmä v suchých dňoch. V zásade by ste nikdy nemali udržiavať mini uhorky príliš vlhké, bezpodmienečne sa musíte vyvarovať zamokrenia v koreňovej oblasti.

Mini uhorky by mali byť zavlažované mierne

Hnojiť mini uhorky:

Rastlinám sa spravidla musí poskytovať iba minimálne množstvo hnojenia pri pestovaní vonku - raz alebo dvakrát počas fázy rastu je úplne postačujúce.

Zber mini uhorky

Pokiaľ ide o úrodu mierne kyslého ovocia (dozrievanie vyzerá trochu ako melóny melónu), stačí si vybrať chrumkavé uhorky priamo z rastliny.

Keď sú zrelé, mini uhorky vyzerajú ako malé melóny

»Tip:
Najlepšie je nakladať väčšie plodiny v octe. Ako takzvané mini octové uhorky si môžete celú zimnú sezónu vychutnať malé chrumkavé uhorky!

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Vytvorte zeleninovú náplasť - takto sa to robí
»Rastlinná zelenina v skleníku - striedanie plodín je dôležité
»Ktorá zelenina sa hodí spolu?


Video: Pestovanie paradajok vo Farme Babindol (Jún 2022).