Dom a záhrada

Tipy na záhradu v septembri


Aj keď je vonku nepríjemné, september nie je koniec záhradníckej sezóny. Povieme vám, čo ešte treba urobiť.

Výsadba jahôd: stále možná v septembri Aj keď jeseň začína koncom septembra, v záhrade je stále čo robiť. Napríklad, reďkovkový alebo jahňací šalát sa teraz môže vysiať, aby ste ho mohli zozbierať v tom istom roku a mať na svojej tanieri niečo čerstvé v zime.

Zelenina v septembri

Existujú aj iné druhy zeleniny, ktoré môžete vysadiť v septembri a ktoré prinesú ovocie budúcu jar. Jahody, petržlen, pór, špenát a zimná cibuľa sa môžu dodávať na zem. Rebarbora môže byť rozdelená a transplantovaná v septembri - ak ju chcete znásobiť.

Kvety v septembri

V septembri môžete v „kvetinovej časti“ záhrady vysadiť vždyzelené kríky, sejúce macešky alebo zasadiť jesenné krokusy a cisárske koruny. S blížiacou sa jeseň však prichádza čas, keď by ste mali vykopať prvé cibuľky kvetov. Buďte zvlášť opatrní, aby ste zabránili poškodeniu. Skráťte horné výhonky žiaroviek na 10 centimetrov, mierne pretrepte z pôdy. Potom sa cibuľa musí umiestniť do vzdušnej miestnosti.

Zoberte ovocie

Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je zachrániť ovocie, ktoré spadlo zo stromov a už sa už nepoužíva. Týmto spôsobom sú škodcovia zbavení potravinovej základne a ich obmedzovanie je obmedzené.