Starostlivosť

Bažant blatník: odrody a tipy na starostlivosť

Bažant blatník: odrody a tipy na starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak máte radi okrasné kríky, zamilujete si bažanty. Je to nielen ľahké sa starať, ale aj krásne. Tu je niekoľko odrôd a tipy na starostlivosť.

Veľmi pekne: bažant breh

V skutočnosti červeno-biely bažant vrabec je jedným z skutočne ľahko udržiavateľných a hojne kvitnúcich okrasných kríkov (vrátane bobúľ), a preto je ideálny pre takmer všetky záhrady našej zemepisnej šírky.

Rýchlo rastúce bažantia rahna sa dokážu vyrovnať takmer so všetkými polohami, pretože sa im darí rovnako dobre na slnku a v polotieni a tiež takmer nevyžadujú žiadne podmienky na prevládajúce pôdne podmienky. Najprv sú však uvedené niektoré odrody, ktoré vyzerajú skvele v každej záhrade.

Bažant živec odrody:

  • Letné víno: červeno-listová odroda s bielo-ružovými kvetmi / nižšia výška rastu do približne 1,5 metra
  • Luteus: od mája má táto odroda svoje biele kvety / žltozelené listy
  • Diabolo: červené listy, ktoré na jeseň žiarivo oranžové (krémovo biele kvety), sa tiež nazývajú diabolským kríkom
  • Angel Gold: žltozelené listy, ktoré sú na jar ozdobené medeným okrajom / medveďmi fialovej farby po odkvitnutí / nízkom vzraste do približne 1,2 metra.
  • Malý diabol: potrebuje slnečné miesto / rastie iba asi 1 meter vysoký, aby si tiež našiel svoje miesto v kvetinovej záhrade
  • Šípky Zlato: označuje sa tiež ako trpaslík vrabec / má jasne žltú (mierne zelenú) zeleň a červenkasté kvety
  • Nugget: limetkovo zelené lístie / najvhodnejšie na sadenie živých plotov / výška rastu približne 2 metre / ľahko rezať
  • Lady in Red: červené listy / až 3 metre vysoké / pomerne robustná odroda
  • Diable d'Or: rýchlo rastúca odroda červených listov / dobre znášaná rezanými / bielymi kvetmi od mája do júla

Tip:

Keďže bažant je v rôznych farbách, je možné vytvoriť pekný záhradný živý plot v kombinácii všetkých odrôd.

Tipy na starostlivosť o bažanta

Po zasadení a raste bažanta sotva potom už nie je potrebná žiadna ďalšia starostlivosť. Ale tu je niekoľko tipov, ako pridať jej krásu trochu navyše:

»Tip 1 - Znížiť:

Vytrvalá bažancová ražňa, poddruh nosníc močového mechúra (tiež nazývaných snehové gule podobné nosom močového mechúra), rastie v priemere až 3,5 metra na výšku a na šírku. Pravidelným prerezávaním na jar alebo na jeseň však môžete ľahko udržať bažanta menšiu. Nemali by ste tu však robiť radikálne obmedzenia, ale radšej používajte záhradnícke nožnice častejšie.

»Tip 2 - hnojiť:

Obyčajný bažanár musíte oplodniť iba v prípade potreby. V opačnom prípade je úplne postačujúce, ak na jar pribudnete okolo kompostu trochu kompostu.

»Tip 3 - casting:

Tiež, pokiaľ ide o napájanie, nemusíte venovať veľkú pozornosť bažantu. V skutočnosti to vyžaduje len trochu vody počas dlhých období sucha v lete.