Záhradné tipy

Mnohonásobne broskyne s vlastnými semenami

Mnohonásobne broskyne s vlastnými semenami


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Násobenie broskyňového stromu z vašich vlastných semien znie najskôr veľmi ťažké. Ale to nie je ono. S trochou trpezlivosti budete tiež úspešní.

Skutočné broskyne sa najlepšie pestujú -

Rastliny sa môžu zriedka pestovať z semien jabĺk, čerešní a hrušiek, ktoré neskôr prinášajú aj krásne a jedlé ovocie. Tu potrebujete profesionálnu ruku na vytiahnutie krásneho a nosného stromu z malej výhonky. Broskyňa však nie je taká náročná. Pre záhradkárov, ktorí majú radi hobby, má rozhodujúcu výhodu, že ide o samonosnú plodinu. Broskyňový strom preto často prináša ovocie, ktoré pochádza zo samoopelenia. Prenáša sa iba genetický materiál materskej rastliny. Včely opeľujú peľ len vtedy, ak je priľahlý broskyňový strom.

Kým hrušky, čerešne a jablká vyžadujú opeľovanie peľom z inej odrody, broskyňa sa dá oveľa ľahšie stimulovať k ovocia.

Predpoklady dobrého úspechu

Ak dáte broskyňové jadrá ovocia zo supermarketu do zeme, je pravdepodobné, že dostanete iba malé rastlinky, ktoré vždy zostanú trocha malé. Ak chcete pestovať pravý broskyňový strom, potom potrebujete takzvané skutočné odrody. Kernecht znamená, že vlastnosti materskej rastliny sa prenášajú na sadenice. Jadrové odrody zahŕňajú:

 • Kernechter z ostrohu (neskoro broskyňový / stredne šťavnatý)
 • Proskauer (šťavnatá sladká / veľmi mrazuvzdorná / samo-plodná)
 • Naundorfer Kernechter (veľký / šťavnatý / bohatý výnos)

Bolo by preto výhodou, keby ste už v záhrade mali broskyňu, ktorá vynikala. Potom si môžete vziať semená ihneď. V opačnom prípade sa len spýtajte okolia v okolí, či má v záhrade broskyňový strom, ktorý je rovnako dobrý ako srdce, a potom si nejaké ovocie prineste.

Mnohonásobná broskyňa - ako to funguje!

Aby ste mohli jadrá vtiahnuť do rastliny, musíte ju najskôr rozvrstviť, t. J. Podrobiť ju prechladnutiu. Konkrétne to znamená, že broskyňové semená musíte v zime uchovávať v krabici vlhkého piesku. Buď v suteréne, alebo v garáži. Je dôležité iba to, aby teplota neprekročila 7 ° C. Semená môžete tiež uložiť v chladnom ráme. Táto stratifikácia slúži na zlepšenie schopnosti jadier klíčiť.

Keď príde jar, môžete semená vložiť do kvetináčov s vhodnou rastúcou pôdou. Je preto dôležité, aby ste vždy udržiavali pôdu vlhkú. Semená broskýň môžete tiež zasadiť priamo dva centimetre hlboko do uvoľnenej záhradnej pôdy. Mierne zatienená plocha v záhrade je najlepším miestom.

Takto to funguje:Komentáre:

 1. Wotan

  Prepáčte, že vás prerušujem, je tu návrh ísť inou cestou.

 2. Kegor

  Great message bravo)))

 3. Monty

  This can and should be discussed :) endlessly

 4. Ethelred

  the very funny message

 5. Moshakar

  Spáchaš chybu. Môžem to dokázať. Napíš mi v PM.

 6. Nechtan

  Myslím, že robíte chybu. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.Napíšte správu