Ponúk

Prezentovaných 5 chutných receptov žihľavy


Žihľava je nielen vhodná na odvodnenie, ale tiež veľmi dobre chutí. Vyskúšajte naše recepty žihľavy.

Žihľavy môžu tiež chutiť naozaj dobre

Rovnako ako mnoho iných rastlín sa žihľavy bežne považujú za burinu, a preto veľa žihľaviek bojuje. Najmä mladé rastliny žihľavy sú optimálne využiteľné ako mimoriadne zdravé jedlo. Preto by sme vám chceli predstaviť niekoľko receptov žihľavy. Ale predtým, ako to urobíme, mali by ste sa najskôr dozvedieť, ako správne žihľavy zbierať.

Zber žihľavy správne

Spravidla by ste mali vždy zbierať mladé, čerstvo naklíčené listy žihľavy z často rýchlo sa šíriacich zliav. Potom tieto listy dôkladne umyte, vypustite ich do sita a skúste jeden z nasledujúcich receptov.

Prezentovaných 5 chutných receptov žihľavy

Recept č. 1 - žihľavový šalát:

Jemné listy žihľavy sa zvyčajne používajú ako jemný doplnok do farebnej šalátovej misky. Podávané s konvenčným octovým a olejovým šalátom, rafinované citrónovou šťavou a aromatickými bylinkami. Tieto málo prísad stačí na vytvorenie zdravého a chutného šalátu.

Žihľavový šalát tiež chutí veľmi dobre so smotanovým alebo jogurtovým dresingom.

Recept č. 2 - čajový čaj:

Na žihľavový čaj musíte najskôr vysušiť jemné listy (čo ich robí dlhodobými) a potom ich naliať horúcou vodou. Potom môžete čaj nechať strmý až tri minúty a vychutnať si ho osladený cukrom.

Recept č. 3 - žihľavový špenát:

Žihľava špenát tiež chutí naozaj chutné. Pri príprave žihľavy špenátu pred varením odstráňte pevné stopky. Potom priveďte do varu hrniec s vodou, pridajte listy voľne a jemne povarte asi 15 minút.

Po varení musíte listy preosiať pomocou sita, umiestniť ich na panvicu s rozpusteným maslom a ľahko osoliť. Do špenátu môžete podľa chuti pridať aj jemne nakrájanú cibuľu.

Špenát priveďte do varu ďalších 15 minút, za stáleho miešania a krátko pred podávaním zjemnite trochou čerstvého krému. Chutí to naozaj chutné!

Recept č. 4 - Nettle Pesto:

Môžete si tiež pripraviť veľmi chutný pesto zo žihľavy. Nie je to ani také ťažké. Jednoducho postupujte takto:

Najskôr musíte listy žihľavy umyť a opláchnuť. Potom na panvici pečieme borovicové oriešky, nasekáme strúčiky cesnaku (v závislosti od vašej chuti) a nakrájame na parmezánový syr. Teraz dajte všetko spolu s morskou soľou do malty a celú hmotu rozdrvte, až kým sa nestane buničinou. Potom nalejte do malej poháre a naplňte olejom, kým sa nevytvorí príjemná krémová pasta.

Recept č. 5 - žihľavová polievka:

V mnohých gurmánskych reštauráciách je sezónne menu často obohatené o žihľavovú polievku. Toto často pozostáva iba zo zmesi listov žihľavy a zemiakov, ktoré sa okorenujú čerstvými bylinkami a / alebo mrkvou. Takáto polievka sa veľmi ľahko varí. Ako základ musíte jednoducho vziať zemiakovú polievku a potom ju zjemniť listami žihľavy, byliniek a mrkvy.

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Púpava - prezentované 2 recepty
»Konzervovanie bylín - predložených 5 možností