Tipy a triky

Výsadba a starostlivosť o Judáš strom - takto sa to robí


Tí, ktorí považujú magnólie a čerešňové kvety za krásne, si zamilujú Judáš strom. Prečítajte si, ako správne zasadiť a starať sa o judský strom.

Od apríla do mája je kvitnutie Judášovho stromu veľkým lákadlom -

Sotva žiadne iné európske drevo nie je také univerzálne ako judský strom, ktorý najskôr vzbudzuje úžas v takmer každom záhradníkovi. Pre to je rozhodujúca pravidelná krvná línia. Ružové kvety podobné orchideám klíčia nielen z tenkých konárov, ale aj zo starých konárov.

„Vedeli ste:

Strom Judáš dostal svoje obľúbené meno podľa svojich zaoblených listov, ktoré pripomínajú strieborné kúsky z Judska, pre ktoré kedysi zradil Krista. Tieto zelené listy sa na jeseň menia na krásne zlatožltej.

Odrody Judas strom

Predtým, ako budete zasadiť strom Judášov, musíte si najskôr zvoliť odrodu. V záhradnom centre sa často ponúkajú rôzne odrody judského stromu. Nasledujúce nájdete takmer všade:

  • Kanadský strom Judas - robustnejšia odroda s načervenalým listím
  • Čínsky strom juda - pomerne mrazuvzdorná odroda
  • Obyčajný strom Jidáš - najmä keď je mladý, veľmi citlivý na mráz
  • Alba - produkuje biele kvety

Odporúčam kúpiť čínsky strom Judáš z dobrej škôlky. Táto odroda jednoducho zvláda najlepšie nemecké podnebie.

Strom Judáš sa často ponúka v záhradníckych obchodoch pod názvom strom srdca alebo strom lásky.

Výsadba a starostlivosť o Judáš strom - takto sa to robí

Ak chcete tiež priniesť tento krásny strom do záhrady, mali by ste najlepšie sledovať naše tipy na pestovanie a starostlivosť o strom. Týmto spôsobom si užijete svoj Judáš strom na dlhú dobu.

Poloha:

Strom Judáš, ktorý patrí do rodu strukovín, rastie takmer v každej vápenatej pôde bohatej na živiny, ktorá je priepustná, ako je to len možné, vždy však mierne vlhká. Jednoznačne uprednostňuje svetlo zaplavené slnečné miesto, ktoré je len mierne tienisté.

Čas výsadby:

Najlepší čas na pestovanie mladých stromov je jar. Na jeseň sa môžu vysádzať aj staršie Judášove stromy (od 3 rokov).

"Varovanie:

Akonáhle sa Judáš strom cíti pohodlne na jednom mieste, niekedy tiež vytvára extrémne korene (ploché korene), ktoré potom musíte samozrejme obsahovať. Inak sú dostatočne pevné na to, aby zdvihli dlažbové kamene.

Zadná časť:

Strom Judas ďalej rastie medzi 30 a 50 centimetrov ročne, spočiatku zvisle, neskôr sa tvorí mierne vyčnievajúca koruna. Napriek tomu by ste mali prerezať Judáš strom v jeho prirodzenom návyku iba raz (podobne ako magnólie). Každú jar a / alebo jeseň sa dajú odstrániť iba mŕtve vetvy.

Hnojenie:

Okrem toho strom Judáš vo všeobecnosti nepotrebuje oplodnenie za predpokladu, že ste ho zasadili na správnom mieste. Inak môžete napr. V kyslých pôdach pomáhajte trochu raz ročne s jednou až dvoma polievkovými lyžicami modrého zrna.

Kvet a ovocie

Fáza kvitnutia stromu Judáš, ktorý dorastá do výšky asi 6 metrov, sa začína začiatkom záhradného roka, od apríla do mája, a preto je strom Judas jedným z prvých kvetov. Strom Judáš tiež tvorí väčšinou svieži ružový kvet kvetov s niekoľkými kvetmi v zhlukoch. Zároveň na strome rastú modrozelené listy, ktoré rýchlo vytvárajú vizuálne pekný kontrast.

"Tip:

Samotné kvety sa môžu konzumovať aj napríklad v šalátoch, kde vytvárajú veľký kontrast!

Strom Judáš prirodzene rastie vo forme kríkov. Môžete ho však tiež orezať ako guľový strom so štandardným kmeňom alebo ho zasadiť ako nádobu s menšou výškou. V konečnom dôsledku je tiež vhodná ako rastlina s lezeckými mrežami, ktorú možno dokonca použiť na vytvorenie fasády zelenej so stromom Judáša.

Po rozkvetu sa na strome Judáša, ktorý sa k nemu pripája až do zimy, vyvíjajú červeno-hnedé strukoviny dlhé asi 6 centimetrov. Semená plodov však nie sú nevyhnutne chuťou každého kvôli svojej idiosynkratickej chuti, hoci by boli vhodné na spotrebu.