Dom a záhrada

Kúpiť lopatu na sneh - Postupujte podľa týchto tipov na nákup


Ak si musíte kúpiť novú lopatu na sneh, nemali by ste hneď vziať prvú. Pri nákupe venujte oveľa väčšiu pozornosť našim tipom.

Nekupujte vôbec prvú lopatu na sneh

Aj na konci jesene sa v našich zemepisných šírkach dajú každý rok očakávať snehové zrážky. Od tejto chvíle majiteľ záhrady potrebuje funkčnú lopatu na sneh, aby uvoľnil záhradné chodníky a vstupy do dvora z bielej nádhery.

Nákup vhodnej lopaty na sneh nám značne uľahčuje prácu dosť náročnú! Jedným z dôvodov, prečo by sme vám chceli predstaviť dôležité funkcie, ktoré by ste mali určite venovať pozornosti pri kúpe lopaty na sneh.

Kúpiť lopatu na sneh - Postupujte podľa týchto tipov na nákup

Tip 1 - výber materiálu:

Rozhodujúcim faktorom je predovšetkým výber materiálov, ktoré sa dnes vzťahujú na plasty, hliník, iné kovy a drevo, ako aj rôzne kombinácie materiálov. Početné plastové lopaty na sneh patria medzi absolútne ľahké váhy. Sú preto ideálne pre starších ľudí a ženy.

Prvá vec, na ktorej záleží, je výber materiálu

Takzvané lacné plastové modely by sa mali pred nákupom vždy skontrolovať na stabilitu, aby sa pri mokrom a silnom snehu nezlomili príliš rýchlo. Pretože dvojitý nákup by rýchlo zničil nízku cenu.

Lopaty na sneh vyrobené z hliníka sa stali rovnako robustnými ako kovové a drevené verzie. Pri údržbe je však manipulácia omnoho jednoduchšia a dá sa klasifikovať ako extrémne odolná v porovnaní s cestnou soľou. Len malé rozptýlené kamienky môžu sťažiť hliníkové lopaty, pretože často poškriabajú povrchy.

Tip 2 - šírka vedra:

Najbežnejšia šírka listu je medzi 40 a 60 centimetrov. Mali by ste ich však vždy prispôsobiť podmienkam vo vašej lokalite, napr. šírka chodníka v záhrade alebo na chodník pred domom. Lopaty na sneh sa pohybujú v týchto zemepisných šírkach relatívne ľahko, aj keď ich naložíte silným snehom.

Najbežnejšia šírka listu je medzi 40 a 60 centimetrov

Okrem toho by ste mali venovať pozornosť mierne zdvihnutému bočnému vodiacemu prvku na lopatke, aby sneh pri tlačení neskĺzol z lopaty.

Tip 3 - výber rukoväte:

Popri lopatkách na priamy sneh sú dnes k dispozícii aj modely s ergonomickými rukoväťami. Takzvané rukoväte Y a rukoväte D uľahčujú manipuláciu so snehovou lopatou. Najmä vtedy, keď sneh nie je len voľne strhnutý do strany, ale musí byť tiež kvôli nedostatku miesta nahromadený.

Takzvané rukoväte Y a rukoväte D uľahčujú manipuláciu

V špecializovanom obchode sa teraz čoraz viac ponúkajú lopaty na sneh s ľahko vymeniteľnými držadlami alebo stonkami. V závislosti od počasia môžete rukoväte ľahko vymeniť počas celej zimnej sezóny.

Tip 4 - klzné koľajnice a gumený okraj:

Pri kúpe lopaty na sneh by ste sa mali pozrieť aj na príslušné posuvné koľajnice, ktoré podporujú proces čistenia. Pretože posuvné koľajnice by mali pracovať na dechtových povrchoch, ako aj na vrstve ľadu a / alebo snehu.

Dávajte pozor na klzné koľajnice a gumené pery

Okrem toho je veľa snehových lopat na konci lopaty opatrené gumovou hranou, aby sa opäť chránil základný materiál. Táto gumová pera by potom mala byť tiež vyrobená z vysokokvalitného plastu, aby vydržala zimné počasie (silné kolísanie teploty) a kontakt so soľou z ciest a aby sa súčasne nestala porézna.

Tip 5 - kúpte snehovú čarodejnicu namiesto lopaty na sneh:

Ak máte veľký pozemok alebo žijete v južnom Nemecku alebo v Krušných horách, je vhodnejšia snehová čarodejnica ako obyčajná lopata na sneh. Odborník v tejto oblasti chápe extrémne priestrannú lopatu na sneh alebo snehovú vaňu, ktorá je kvôli stabilite vybavená úplnou tyčou proti prevráteniu na zadnej strane. S takou snehovou čarodejnicou je možné úplne rýchlo odstrčiť aj veľké množstvo snehu.

Snehová čarodejnica má kompletnú lištu

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Lepšie odstráňte sneh zo skleníka
»Zimná záhrada - Dodržiavajte tieto pravidlá
»Zimné záhradníctvo - 4 tipy