Záhradné tipy

Výsadba a starostlivosť o sedmokrásky - takto sa to robí

Výsadba a starostlivosť o sedmokrásky - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Marguerity patria medzi klasiky medzi balkónové a terasové rastliny. Tu sú naše tipy na pestovanie a starostlivosť o sedmokrásky.

O starostlivosť o marguerity je pomerne ľahké

Na mnohých divokých lúkach sa tulák v lete stretne s bielou sedmokráskou (takzvanou lúkovou sedmokráskou), ktorá sa teraz pestuje na rôznych bylinných lôžkach v rôznych poddruhoch.

Dnes sú sedmokrásky dostupné nielen v najrôznejších farbách (žltá, ružová, červená, fialová), ale aj v plnom znení v záhradných centrách v kolektívnom termíne ker sedmokrásky ponúkané.

Tip:

Margueritné stromy (vysoké až 150 centimetrov vysoké) sú obzvlášť ozdobné pre terasu a vstupnú plochu. Mali by ste však nastaviť tieto stromy úplne chránené pred vetrom - v opačnom prípade existuje riziko, že sa kmeň odlomí!

Rastliny sedmokrásky

Tradičný sedmokráska rastie v priemere až do výšky 80 centimetrov. Je pomerne ľahko udržiavateľný a kvety od jari do jesene (máj až október).

Pri výsadbe sedmokrásky by ste však mali vziať do úvahy, že vždy uprednostňuje svetlé miesto a pôdu bohatú na živiny. Môžete to tiež zlepšiť pravidelným zapracovaním kompostu a / alebo živočíšneho hnoja.

Ako alternatívu ku zakúpenému margaritovému stromu si môžete kúpiť aj semená sedmokrásky a sami ich pestovať v kvetinových záhonoch. Výsev v kvetinovej záhrade by sa mal uskutočňovať od mája, v okne nočník od marca. Semeno sedmokrásky sa môže skvele distribuovať aj na kvetinových lúkach.

Ak je sedmokráska spokojná so svojím novým umiestnením, rozširuje sa vo všetkých smeroch sama osebe, preto ju môžete na jeseň znova znásobiť alebo ju použiť na inom mieste.

Tip:

Margueriti sú absolútne spoločenskí, dobre si poradia so všetkými ostatnými sedmokráskami v bezprostrednej blízkosti. Alebo dávajú pestré prírodné predstavenie v spoločnosti vlčích makov, vlčích bôbov, Phlox, yarrow atď. Marguerity sú tiež ideálne ako rezané kvety do vázy.

Starostlivosť o sedmokrásky

»Znížiť:

V júli (bezprostredne po prvom hlavnom kvete) môže veľkorysé prerezávanie na kríži pomôcť dosiahnuť nový, plný kvet. Musíte iba znížiť sedmokrásky na asi 1/3. Na jeseň by ste potom mali vyblednuté sedmokrásky úplne znížiť.

"Hnojenie:

Okrem toho forma na pestovanie sedmokrásky dostáva pravidelnú aplikáciu hnojiva celkom dobre - od mája do augusta približne raz mesačne, v prípade potreby aj hnojenie plným hnojivom.

»Zavlažovacie sedmokrásky:

Sedmikrásky musíte pravidelne zalievať počas dlhých období sucha a tiež vo vedre (ráno a večer). Musíte sa však prísne vyhnúť zamoknutiu!

Sedmokrásky žiaria na slnku na terase

»Ochrana v zime:

Mráz netoleruje kbelík marguerite, a preto musíte od októbra stráviť zimu v mrazivej, ale svetlej miestnosti. Počas zimovacej fázy musíte tiež zabezpečiť, aby koreňová guľa rastliny vane nevyschla.

Aj vytrvalé sedmokrásky sa teraz ponúkajú na čerstvom vzduchu, ktoré môžu v zime ľahko zostať vonku. Stále ich musíte zakryť alebo chrániť kefou alebo záhradným rúnom!

»Boj proti plesňovým infekciám:

Ak je sedmokráska napadnutá hubami, je najlepšie urobiť radikálnu redukciu. Spravidla potom klíčia znova zdravo. Ak však už spoznáte plesňovú infekciu v ranom štádiu, často vám pomôže čisto organický postrek, napríklad pri čajovej tinktúre presličky.

Mohlo by vás zaujímať aj:

»2 tipy na starostlivosť o balkónové rastliny
»Zimné terasy - 3 tipyKomentáre:

 1. Woden

  Gratulujem, je to jednoducho úžasná myšlienka

 2. Yusuf

  What a necessary sentence ... great, the beautiful idea

 3. Carthage

  Na niektorých stránkach som už čítal takmer rovnakú zbierku informácií, ale aj tak vďaka

 4. Kajigrel

  I am final, I am sorry, I too would like to express the opinion.

 5. Ware

  Bookmarked it.

 6. Bendision

  I can't join the discussion right now - very busy. But osvobozhus - necessarily write what I think.

 7. Mischa

  Excuse me for what I am aware of interfering ... this situation. Ready to help.

 8. Aswad

  I mean you are not right. I can prove it. Write to me in PM.Napíšte správu