Sadenice

Rastúca stébia - ako sa to robí

Rastúca stébia - ako sa to robíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stevia je náhrada zdravého cukru, ktorá bola schválená v Nemecku. Ale nielen to: teraz môžete pestovať aj steviu sami. Prečítajte si, ako na to.

Stevia je náhrada zdravého cukru

Keďže juhoamerická stevia bola schválená ako náhrada cukru v Nemecku, výrazne vzrástol aj dopyt po cukrovare bez obsahu kalórií. Medzitým niektoré škôlky dokonca majú rastliny stévie, ktoré je možné vysadiť a postarať sa o ne dokonca v našich zemepisných šírkach. Tu presne povieme, ako to urobiť.

Výber lokality

Vytrvalé rastliny stévie ju milujú slnečné, teplé a svetlé, a preto sú ideálne aj ako nádoba na balkóny a terasy. Rastliny môžete samozrejme umiestniť aj do zimných záhrad alebo ich pestovať po celý rok v skleníku.

V opačnom prípade by ste mali rastliny stévie umiestniť do záhrady od júna. Na jeseň ich však musíte znova vykopať a spať v miestnosti bez mrazu. Rastliny sa v podstate darí oveľa voľnejšie vonku ako v kvetináčoch prispôsobených pre rastliny stébie.

»Tip:

Malé rastliny stévie prospievajú - ako kuchynské byliny - veľmi dobre na slnečnom parapete. (Odkaz na odkaz: vytiahnite bylinky na parapet - takto sa to robí)

Starostlivosť o rastliny stévie

Rastliny Stevia to milujú vlhké, ale zamokrenie nie je pre rastliny optimálne, pretože to môže viesť k hnilobe koreňov. Ideálna je stála zmena medzi mokrou a suchou, v dôsledku čoho je rast rastlín optimálny.

»Tip:

V zimných mesiacoch by ste mali rastlinu určite nechať odpočívať (málo svetla), takže jej poskytnite určitú fázu regenerácie a vodu iba mierne, ak je to absolútne nevyhnutné.

Počas tohto takzvaného vegetačného prerušenia rastlina rastie takmer vizuálne, a preto ju môžete znížiť až na 5 centimetrov. Na budúcu jar (okolo marca, keď je rastlina v slnečnom okne) sa prirodzene zobúdza z tejto hibernácie, ak bude správne umiestnená. Táto pokojová fáza má výhodu v tom, že rastlina je potom menej náchylná na choroby, ako keby mala zelené šaty po celý rok.

Zber stévie

Úroda Stevia sa vykonáva podobne ako bazalka, takže sú odrezané iba tzv. Potom by ste mali buď čerstvo listiť napr. dajte pohár čaju alebo listy vysušte jednotlivo a potom ich použite ako sladidlo.

Varovanie:

Jediný list stéviey stačí na osladenie šálky čaju!

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Konzervovanie bylín - predložených 5 možností
»Byliny - Tu je návod
»Vytvorte bylinkovú záhradu - pokyny krok za krokom