Ponúk

Záhradné lopty: prezentované 5 modelov

Záhradné lopty: prezentované 5 modelovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záhradné gule sú v súčasnosti nevyhnutnosťou medzi položkami záhradnej dekorácie. Preto by sme vám chceli predstaviť päť takýchto modelov.

Pekný pútač: záhradné gule

Záhradník hľadal pestrofarebné záhradné lopty iba v krajine. Tu najmä v chatovej záhrade. Dôvod bolo ľahké nájsť. Ich farby, ktoré sa optimálne odrážajú na slnku, sa používali na odrádzanie od chamtivých vtákov. Vďaka záhradným loptičkám bola úroda domácich plodov minimálne zbavená tohto nebezpečenstva vzduchom.

Dnes sú ponúkané pestré záhradné lopty vyrobené z plastu, skla, prírodných kameňov, nehrdzavejúcej ocele, sadry, kovu a hliny. Rôzne veľkosti, moderná hra farieb a často tiež ozdobné doplnky - umožňujú tak pestrú paletu vzorov na záhrade, ale aj na terasách a balkónoch. Týmto spôsobom by sme vám chceli predstaviť päť rôznych modelov takýchto záhradných loptičiek podrobnejšie.

Záhradné lopty: prezentované 5 modelov

Model č. 1 - sklenené záhradné gule:

Pre mnohých majiteľov záhrad je sklenená záhradná lopta pravdepodobne najkrajším variantom, a preto sa uprednostňuje v moderných záhradných oblastiach. Ústne fúkané sklenené gule sa dnes ponúkajú s fascinujúcim farebným gradientom (napr. Tu) a sú absolútnym lákadlom.

»Tip:

Ústne fúkané sklenené gule sú často tiež dostupné v špecializovaných predajniach vo forme kvapiek a so svetelnými prvkami, ktoré sa v nich môžu použiť.

Všetky sklenené gule sa však dajú postaviť iba počas záhradnej sezóny (po ľadových svätých až do konca leta), pretože sa pri vysokých teplotách mrazu často rýchlo zlomia. Dôležité: Aj v prípade búrok a krupobitia musia byť okamžite chránené.

Model č. 2 - hlinené záhradné gule:

Mnohé hlinené záhradné gule sú skutočnými umeleckými dielami, ktoré sa často vyrábajú aj ručne, a preto špeciálne upravujú záhradné postele. V záhradných centrách sú však k dispozícii ešte jednoduchšie varianty, ktoré si môžete kúpiť lacnejšie. A také hlinené gule si tiež môžete ľahko vyrobiť sami. Potom môžete nechať svoju fantáziu rozbehnúť sa.

Aj tu platí zásada, že íl nemôže vydržať teplotu mrazu alebo väčšie krupobitie.

Model č. 3 - plastové záhradné lopty:

Plastové záhradné loptičky, ktoré sú často k dispozícii aj v železiarňach (alebo aj tu), je možné označiť ako nákladovo najvýhodnejší variant. Sú extrémne odolné a v zimných mesiacoch ich môžete nechať vonku. Môžete tiež vykúzliť skvelú vianočnú výzdobu v záhrade plastovou loptou.

Plastové gule sa okrem toho veľmi ľahko čistia, sú k dispozícii v mnohých veľkostiach a vďaka svojej povrchovej úprave sú vhodné na to, aby v letných mesiacoch držali vtáky ďalej od záhradného ovocia.

Model č. 4 - záhradné gule z prírodného kameňa:

Záhradné gule z prírodného kameňa, väčšinou tvarované zo žuly alebo mramoru, boli nedávno ponúkané v špecializovaných predajniach. Vďaka prírodnej rozmanitosti farieb je každá guľa jedinečná!

»Tip:

Pri nákupe by ste mali venovať pozornosť kvalitným lešteným povrchom, ktoré zabezpečujú trvalé čistenie jednotlivých guličiek! Najmä preto, že prírodný kameň je mimoriadne odolný.

Model č. 5 - záhradné gule z nehrdzavejúcej ocele:

Záhradné lopty vyrobené z nehrdzavejúcej ocele (napr. Dostupné tu) majú mimoriadne elegantný účinok, pretože nielen žiaria na slnku, ale sú zvlášť odolné voči poveternostným vplyvom - dokonca aj v zimných dňoch.

»Tip:

Gule z nehrdzavejúcej ocele sa často ponúkajú aj ako plávajúce lopty pre záhradný rybník. Tam zanechajú obzvlášť pôsobivý dojem, a to aj za slabého svetla.

Mohlo by vás zaujímať aj:

»Vytvorte si vlastnú záhradnú výzdobu - predstavte 4 nápady
»Vytvorte si vlastnú kovovú záhradnú dekoráciu - predstavte 2 nápady
»Skrášlite záhradu ozdobnými predmetmi
»Dekorácie v záhrade - 4 tipy na chladné obdobie